Tag Archives: чекаат бебе

(ФОТО) ГОЛЕМ ЗАВОДНИК – Франо Ласиќ (66) и 30. години помладата уметничка Милена чекаат бебе

Актерот и музичар поради младата актерка сè уште живее на релација Хрватска – Србија, а во последно време се занимава со хуманитарна работа. Големиот заводник, актер и музичар Франо Ласиќ (66) уште еднаш ќе ја игра улогата на татко. Неговата сопруга Милена Матиќ (36) ги објави среќните вести на социјалните …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПОЗНАТИОТ ТУРСКИ ПАР ГО ПРОШИРУВА СЕМЕЈСТВОТО: Ѕвездите на „Далеку од дома“ очекуваат уште едно момче!

Според видеото кое се прошири по турските медиуми очигледно е дека познатата турска актерка Бергузел Корел со сопругот Халит Ергенц го очекува второто дете… Познатата турска актерка Бергузар Корел со актерот Халит Ергенч се венча во 2009. година откако романсата ја почнаа на снимањето на серијата „1001 ноќ“. Славната актерска …

Повеќе »

(ФОТО) Сара Мејс и Димитар ќе станат родители!

За бременоста двојката за првпат откри за првиот број на македонската верзија на магазинот „Стори“, каде Сара откри дека во првото тромесечје имала повеќе мачнини, но сега си го слуша телото и одлично се чувствува. По речиси една година од свадбата на пејачката Сара Мејс и нејзиниот сега сакан сопруг, …

Повеќе »