Tag Archives: часовници

Во недела почнува зимското сметање на времето – наместете ги часовниците!

Зимското сметање на времето почнува во недела во 03:00 часот со поместување на времето за еден час наназад, сметајќи се како 02:00 часот, информираат од Бирото за метеорологија. Летното сметање на времето во 2021 година се завршува на 31. октомври во 03:00 часот, така што со поместување за еден час …

Повеќе »

НА 31 ОКТОМВРИ ПОВТОРНО ЌЕ СЕ ПОМЕСТИ ЧАСОВНИКОТ: Ништо од ветувањето на ЕУ за укинување на сезонското поместување

И’ покрај тоа што Европската комисија (ЕК) пред три години предложи да се укине сезонското поместување на часовникот, земјите членки се уште не се договориле за тоа, и се чини дека нема да го направат тоа во догледна иднина. – Во недела, на 31 октомври, ќе ги поместиме часовниците – …

Повеќе »

(ВИДЕО) КАКОВ ЛАВ – Агуеро пред заминувањето на секој вработен му купил часовник. На еден му подарил и автомобил!

АГУЕРО неодамна потпиша за Барселона откако по истекувањето на договорот го напушти Манчестер Сити, каде играше од 2011. година. Пред разделбата, Аргентинецот решил да почести 60. вработени во клубот и сите тренери. Ги собрал и им подарил часовници на Hublot и Tag Heuer врежани со зборовите „Gracias Kun Agüero“. The …

Повеќе »

(ФОТО) 50.000 ЕВРА САМО НА РАКАТА: Јелена Ѓоковиќ сепак не е толку скромна?

Сопругата на најуспешниот тенисер на светот важи за скромна девојка, сепак, кога станува збор за ова нешто, Јелена Ѓоковиќ не жали за парите. Познато е дека сопругата на Новак Ѓоковиќ не сака да привлекува внимание со премногу скапа облека или обувки како некои жени на големи спортски sвезди, сепак, и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) МЛАДИ НА БАЛКАНОТ СЕ РАСФРЛУВААТ СО ПАРИ: Во клубови часовниците ги поливаат со вотка

И другите објави претежно се сведуваат на фотографии од снопови банкноти. Поради нивните тензични животи, наидоа на остри осуди на социјалните мрежи … ‘БBahata omladina Balkana” е името на новиот профил на Инстаграм каде група млади луѓе од Србија и околината се фалат со своето богатство. Во описот на профилот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) САМО ЈАХТИ, ПРИВАТНИ АВИОНИ И ЛУКСУЗНИ ХОТЕЛИ: Вака богатите деца на Инстаграм го поминуваат летото, а само треба да видите што прават со нивните часовници!

Иако за многумина летните одмори завршија, за богатите, забавата допрва почнува. Поточно, за богатите деца кои се расфрлуваат со својот луксуз и се’ објавуваат на социјалните мрежи. View this post on Instagram $ all packed and ready for the trip $ 📸 @alecmonopoly We offer private jet charters globally ✈️ …

Повеќе »

(ФОТО) Нашите пратеници уживаат во златен накит, уметнички слики, но и оружје: Накит вреден и’ до 60.000 евра

Истражувањето на СКУП (Центар за истражувачко новинарство на Македонија) во рамките на проектот „Политички експонирани личности“ покажува дека во домовите на пратениците не изостануваат ниту уметничките слики. Сашо Василевски е пратеникот кој поседува највредни уметнички предмети. Тој ги стекнал со договор за подарок и истите се вредни 20.325 евра. Нешто …

Повеќе »

(ФОТО) Пеп Гвардиола има колекција часовници вредни повеќе од 1.000.000 фунти!

Пеп е голем љубител на часовници, и тоа од оние најпознатите, па меѓу нив се издвојувале и неколку „Ролекси“ секој во вредност од повеќе од 10.000 фунти Предводникот на Манчестер Сити, Шпанецот Пеп Гвардиола, во првото коло од новата сезона против Арсенал забележа победа, а на тој натпревар беше облечен …

Повеќе »