Tag Archives: чадор

Не заборавајте чадор: Денеска променливо облачно и дождливо време

Времето денеска ќе биде променливо облачно со умерен, а во источните делови и долж Повардарието засилен, повремено силен ветер од југоисточен правец (70 км/ч.), најавуваат од УХМР. Попладне и во текот на ноќта ќе има врнежи од дожд, пообилни во западните делови (над 20л/м2). На повисоките планини врнежите ќе бидат …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете како изгледа кога во програма во живо водител ќе го удри гром!

Не им е лесно Дека работата на презентер не е воопшто лесна, покажува и снимката на овој спикер кој ја водеше временската прогноза, за време на временската непогода што се случувала во тој момент. Имено, кинескиот водител известувал, пред гледачите, за времето од покривот на една зграда. Надвор имало силна …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОВА БИЛО ЗА ВЛАКНО: Избегнал удар на молња за време на прошетка

Додека се движел по тротоарот, МекНил ненадејно бил прекинат од огромен блесок на молња, која се гледала само на неколку метри од местото каде што шетал … Еден маж во Јужна Каролина имал среќа да остане жив откако гром удрил на местото на тротоарот по кој се шетал минатата недела. …

Повеќе »

(ФОТО) Кој не би посакал ваков татко: БРАВО!

Дожд, татко и син,еден чадор, неможност детето да се земе во рака и што се случува… Татко го мести чадорот над детето а тој…не е важно што ќе накисне, најважно неговото дете да остане суво. Вистински татко за пример. Погледнете!

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Трамп повторно ја „понижил“ Меланија: Со синот ја оставил да накисне на дождот!

Трамп повторно го покажал својот егоистичен карактер. По малото смирување околу „недоразбирањата“ со сопругата, американскиот претседател повторно направил гаф со кој ги понижил сопругата Меланија и синот Барон… Претседателот Доналд Трамп ги оставил својата сопруга Меланија Трамп и синот Барон, за време на невремето на меѓународниот аеродром Палм Бич во …

Повеќе »

Никаде без чадор: Кон Македонија доаѓа нов влажен бран

До петок ќе се задржи променливо облачно и свежо време со повремен локален дожд, особено на југот. Во петок врнежите ќе бидат полокализирани. Во сабота се уште на повеќе места ќе има зголемена облачност, но ќе биде суво. Во недела и понеделник ќе биде претежно сончево и малку потопло преку …

Повеќе »