Tag Archives: бурак озџивит

(ФОТО) НА БАЛИ БЕГ МУ СЕ ЗАКАНУВА ЗАТВОР ОД 4. ГОДИНИ: Еве зошто омилениот турски глумец би можел да заврши ЗАД РЕШЕТКИ!

На актерот Бурак Озџивит, на домашната публика попознат како Бали Бег му се заканува затворска казна до четири години. Имено, еден од најпопуларните турски актери би можел да заврши во затвор поради навреда на честа, пренесува NTV. Доколку биде обвинет, тој се соочува со четири години зад решетки. Но, последниот …

Повеќе »

(ФОТО) СЕ ИМА СЕ МОЖЕ: Турскиот актер Бурак Озчивит купува нова вила

Старата куќа на познатиот актер Бурак Озчивит се најде на патот на пожарите во Турција ова лето. Оваа година Турција го помина едно од најлошите лета во својата историја кога станува збор за шумски пожари. Дури и добро познатиот актер, БуракОзчивит, делумно беше жртва на оваа еколошка катастрофа. По завршувањето …

Повеќе »

(ФОТО) Обожавателите изненадени: Бали бег во прегратка на преубава бринета – таа му е повеќе од љубов!

Бракот на еден од најатрактивните актерски парови Бурак Озџивит и Фахрие Евчен често е мета на турските медиуми. Иако парот, како што тврдат, ужива во среќен брак и воспитувањето на нивниот син Каран, често ги следат написи за брачна криза и развод. Парот, кој честопати им дава причина на медиумите …

Повеќе »

(ФОТО) Бали бег изненадил со новиот изглед – фотката собрала повеќе од половина милион лајкови

ТУРСКИОТ актер Бурак Озвивит, на македонската тв публика најпознат по улогата на Бали-бег во теленовелата „Сулејман Величествениот“, ги изненадил своите следбеници на Инстаграм со промена на изгледот. Тој објавил фотографија на која позира со пријател, а неговата нова фризура ги погодила сите. Фановите се навикнати да го гледаат со малку …

Повеќе »

(ФОТО) Каде се и што прават денес ѕвездите на серијата „Сулејман Величествениот“?

Популарната турска драмска серија „Сулејман Величествениот“ се здоби со голема популарност и кај нас. Драмата го следеше животот на султанот Сулејман, кој во 46. години владеење ја изградил Османлиската Империја поголема од онаа на Александар Велики. Ликовите во серијалот се опишани како комплексни а некои од нив ги „освоија“ срцата …

Повеќе »

(ФОТО) СИНОТ НА БУРАК НАПОЛНИЛ ЕДНА ГОДИНА! Еве што славните родители му приредил на малечкиот Каран!

Бурак Озџивит и Фахрие Евџан во домашна изолација го прославиле првиот роденден на нивниот син Каран. На социјалната мрежа Инстаграм гордата мајка објавила фотографија со наследникот и напишала емотивна порака со која, малкумина од обожавателите на славната двојка оставила имуни. “Мојот Каран. Твојата насмевка е најубавиот звук што сум го …

Повеќе »

(ФОТО) НЕМА КРАЈ НА МАКИТЕ: Сопругата на Бали бег во тешка психичка состојба!

Згодниот турски актер на кого се сеќаваме по неговата улога како Бали-бег во серијалот „Сулејман Величествениот“, Бурак Озчивит (35) поминува низ тежок период. Имено, на неговата сопруга Фахрије неодамна и починал татко и после неколку годинишна борба со рак на желудник, а таа поради тоа падна во тешка депресија и …

Повеќе »

(ФОТО) Ете зошто се излекува Бали бег: Бурак Озџивит и Фахрие Евџан во очекување на најголемиот благослов!

Беше во депресија па се спомнуваа многу причини за новата состојба на Бали бег, но се чини дека причина за опоравувањето не е работата туку убавата вест која неговата сопруга му ја соопштила во август… Најубавиот турски пар, актерите Бурак Озџивит и Фахрие Евџан ќе станат родители. Турските медиуми пишуваат …

Повеќе »

(ФОТО) Бали бег успеал да се избори со депресијата: Потполно го променил имиџот за нова историска серија!

Иако со сопругата, актерка, планирал десетдневен одмор во Грција, каде веќе го платил одмор, тој се предомислил и останал во Истанбул, каде што се подготвувал да сними нова серија Иако е еден од најпопуларните турски актери неодамна објави дека се повлекува од јавноста поради страдање од депресија,но фановите на Бурак …

Повеќе »