Tag Archives: бурак оџивит

(ВИДЕО+ФОТО) Конечно признал: Бали бег потврдил дека бебето е на пат!

Долго во медиумите, како турските така и во целиот свет се нагаѓало дали најубавиот пар во Турција, Бурак Оџивит и Фахрие Евсан, го очекуваат своето прво дете. Сега пристигнала и официјалната потврда од идната мајка. „Ова е чувство кое не може да се опише со зборови, Бурак и јас сме …

Повеќе »

(ФОТО) После депресијата за Бали бег конечно добри вести!

Пријателите на парот потврдиле дека Фахрие е во првото тромесечје на бременост, и како што велат е пресреќна што после исклучително тешкиот период ќе следи веселба… Откако турскиот глумец Бурак Оџивит (33) се повлекол од јавност и наводно паднал во депресија, конечно следат убави вести. Неговата колешка и сопруга Фахрие …

Повеќе »

(ФОТО) Откриена девојката поради која Бали бег страдал со години – пред бракот со Фахрије!

Миленикот на Турција но и Балканот па и пошироко, Бурак Оџивит, сега е среќно женет, но не бил секогаш многу среќен во љубовта… View this post on Instagram A post shared by Burak Özçivit (@burakozcivit) on Apr 4, 2018 at 12:07am PDT Бали бег, го изговори судбоносното „Да“ на преубавата …

Повеќе »

(ФОТО) Бали бег се повлекува поради болест!

Глумецот е во брак со колешката Фахрие Евџан, а се запознале и вљубиле пред пет години на снимањето на серијалот „Çalıkuşu“ (Птица пејачка) „Се чувствувм депресивно. Ми треба одмор и секако во скоро време публиката нема да ме види да работам“, порачал Бурак Оџивит (33), на домашната публика најпознат како …

Повеќе »

(ФОТО) Миленикот на жените се одмора во Словенија: Омилениот турски глумец го сменил имиџот но и вака „освојува“

Бурак Оџивит е познат по промените на својот имиџ, но тие секогаш многу добро минуваат кај бројните обожавателки. Бурак Оџивит, еден од најпопуларните турски глумци, повторно драстично го променил својот имиџ. A post shared by Burak Özçivit (@burakozcivit) on May 29, 2018 at 4:21am PDT Бурак последните неколку дена се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) После вестите за разводот, жената на Бали бег сите ги изненадила!

Фахрие Евџан на својот профил на Инстаграм објавила видео кое говори повеќе од 1.000 зборови… Последните два месеци турските (а и балканските) медиуми читателите ги опсипуваат со вести за голема и ненадминлива кавга во актерско-брачниот пар Фахрие Евџан и Бурак Оџивит. Бил спомнуван и развод на бракот кој уште не …

Повеќе »

(ФОТО) Некогаш и сега: Како Бурак стана Бали бег ?

Некогаш манекен, кој ги полнеше насловните страни, а денес популарен актер кој со својата глума пленува и освојува светски награди…Така освои и’ Еми за најдобра странска серија. Еден од најпопуларните турски актери, Бурак Оџивит, се прослави со улогата на Бали-бег во серијата „Сулејман Величествениот“. И’ се здоби со слава, едноставно …

Повеќе »

(ФОТО) Судбината сакала да не го доживее тој момент: Бали бег минува низ тежок период!

Маркантниот турски глумец ги изненадил своите обожавтели кога не се појавил на доделувањето на награди каде требало да подигне престижно признание. Сепак, зад овој потег се крие сериозна причина… Хит серијата „Бескрајна љубов“, во која главните улоги ги толкуваат Неслихан Атагул и Бурак Оџивит, во историјата на турските серии освен …

Повеќе »

(ФОТО) Бурак со една фотка собрал 800.000 лајкови

Главниот јунак од серијата „Ќе бидеш моја“, која наскоро ќе се прикажува на Сител, со само една фотогрфија во рекордно време собрал 800.000 лајкови.И повторно ги воодушевил божавателките… Бурак Оџивит, според многумина најголем фраер меѓу турските глумци денес славел со екипата од серијата „Ќе бидеш моја“. Имено, серијата освоила Интернационален …

Повеќе »