Tag Archives: бурак оџивит

(ФОТО) Бали бег се огласил за разводот!

Турскиот актер Бурак Озчивит ги коментирал гласините за наводен развод со сопругата Фахрие Евџан со која е еден од најинтригантните познати парови во Турција. Познатиот Бали бег од серијата „Сулејман Величествениот“ и Фахрие Евџан, која нашата публика најдобро ја познава по улогата на Неџла во серијата „Кога лисјата паѓаат“, се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Наместо развод на Бали Бег и Фахрие им доаѓа ново бебе

Бурак Озџивит и Фахрие Евџан, омилената турска актерска двојка, веќе подолго време се предмет на многу шпекулации дека се разведуваат. Сепак, според турските медиуми, актерите на планетарно популарните турски серии како „Сулејман Величествениот“ и „Кога лисјата ќе паднат“, повторно ќе станат родители. View this post on Instagram Mutluluk.. 🙏🏻🎈😌 A …

Повеќе »

(ФОТО) ДАЛИ И ДОШОЛ КРАЈ НА ЉУБОВТА: После кавгата, Бурак и Фахрие се разведуваат!?

Турските медиуми објавија дека пред неколку дена Бурак Озчивит и Фахрие Евчен имале жестока расправија за време на одмор во вилата во Бодрум. Соседите ги слушнале нивните викања и врева и интервенирале сакајќи да ги помират сопружниците. Досега јавноста не беше запознаена со вакви настани од нивниот приватен живот, бидејќи …

Повеќе »

(ФОТО) НАЈГОЛЕМА СЕНЗАЦИЈА ВО ТУРЦИЈА: Бурак и Фахрие го покажале синот!

Бурак Оџивит и неговата сопруга Фахрие Евџен Оџивит (како што се потпишува на профилот на Инстаграм) многу вешто го кријат својот приватен живот, а посебно откако во нивните животи пристигна синот Каран… View this post on Instagram ❤️😌 A post shared by Fahriye Evcen Özçivit (@evcenf) on Dec 3, 2019 …

Повеќе »

(ФОТО) Бали бег го променил имиџот и сега е уште позгоден!

Додека сите други ликови од серијата „Сулејман Величествениот“ полека се забораваат, Бали бег, најзгодниот маж од серијата, сеуште им е интересен на обожавателките ширум светот. Бурак Оџивит на Инстаграм има повеќе од 13. милиони следбеници, а очигледно е дека поголемиот дел се девојки. Глумецот со новите фотки открил дека го …

Повеќе »

(ФОТО) НАЈУБАВ МОМЕНТ ПОМЕЃУ ТАТКО И СИН: Популарниот Бали бег со фановите споделил фотографија која ќе ви го стопли срцето!

Турскиот глумец Бурак Оџивит (според мислење на многумина еден од најубавите) објавил фотографија со синот Кенан кој се родил пред неколку месеци. Покрај сликата напишал само „СИН“. Лајковите но и коментарите само пристигнуваат:„Ова е најубав момент помеѓу СИН и ТАТКО кој сум го видел“, „Многу убава фотографија и многу убав …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бали бег со помош на синот ја победи депресијата:Бурак и Фахрие уживаат со синот!

До неодамна Бурак Оџивит беше во тешка депресија но се чини раѓањето на првото дете, синот Каран успеа да победи се…па насмевката повторно се врати на лицето на најпопуларниот турски актер… Популарниот турски актер Бурак Озџивит неодамна стана татко, а сега на социјалните мрежи се појави првата фотографија од глумецот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Бали бег стана татко: Најпосакуваната турска актерска двојка доби син!

Како што известуваат турските медиуми Неџла се породила во американска болница. Турските медиуми јавија дека една од најпопуларните турски актерски двојки, Бурак Оџивит и неговата сопруга Фахрие Евџен, станаа родители. Фехрие, или позната по улогата на Неџла, се породила во 13:30 часот. Бебето се вика Каран. „Таткото присуствувал на породувањето …

Повеќе »

(ФОТО) Ги разочарал обожавателите: Бали бег пуштил коса и врзал пунџа!

Иако до пред две години го нарекуваа најпожелен турски ерген и еден од најзгодните турски глумци, многу девојки не ја одобриле оваа промена на имиџот… Само промени се случуваат во животот на глумецот Бурак Оџивит (33) оваа година. Прво се „запушти“ и повлече од јавноста, потоа се појави веста дека …

Повеќе »