Tag Archives: букурешт

(ВИДЕО) БРАВО: Овој македонски навивач стана ХИТ на интернет- Го дупнал тапанот за МАКЕДОНИЈА!

Овој македонски навивач на нашите фудбалери стана ХИТ на интернет! Тој практично го дупна тапанот за Македонија и продолжи да чука на пукнатиот тапан. Ова е искрена и вистинска поддршка за црвено-жолтите. БРАВО! pic.twitter.com/lyl0mgafmY — Out Of Context Football (@nocontextfooty) June 17, 2021 Фото: Принтскрин/

Повеќе »

(ФОТО) Симон Трпчески во Букурешт: Момент за прослава!

Меѓу бројните во Букурешт кои отидоа да го прослават учеството на македонската фудбалска репрезентација на Европско првенство беше и Симон Трпчески, нашиот прославен пијанист… „Прославување на првото учество на македонската фудбалска А репрезентација на Еврошампионатот и нашиот прв историски гол во Букурешт, заедно со мојот брат Јован Трпчески, како и …

Повеќе »

(ФОТО) ЛЕГЕНДАТА НА МАКЕДОНСКОТО ГЛУМИШТЕ МИЛИЦА СТОЈАНОВА ДАВА ПРИМЕР: „Се вакцинирав против корона за да се радувам во заедница а не да самувам!“

Милица Стојанова, една од легендите на македонското глумиште, актерка која зад себе има неброени улоги но и награди реши со својот пример да ги поттикне и другите да се вакцинираат против свирепиот вирус Ковид 19. „Поминав една војна, онаа Втората светска… Го искусив татнежот и плачот на земјотресот… Видов разни …

Повеќе »

(ФОТО) Балкански Париз: Oтпатувајте во метрополата во којашто во строгиот центар може да изнајмите стан за само 250 денари по лице!

На AirBnB може да пронајдете стан во центарот на градот за 4 лица за само дваесетина евра по ноќевање, па така, наместо една недела на море, тука за своите пари ќе може да уживате пет пати подолго, а и пивото е евтино! Деновите кога Букурешт беше познат уште и како …

Повеќе »