Tag Archives: будење

(ВИДЕО) Овој бебуш спие во длабок сон, но само додека не почне музиката: Се случува најслатката работа што ќе ја видите денес!

Нема подобар начин од овој да се започне денот. Ова бебе спие, но кога ќе дојде време за будење, родителите знаат како да го расположат. На мобилен телефон пуштаат музика и забавата започнува! Погледнете во каков ритам се буди ова бонбонче: Baby wakes up dancing Gepostet von James Coleman Jr. …

Повеќе »

ВОЗНЕМИРУВАЧКИ – ТАТКО ПЛАЧЕЛ НАД ТЕЛОТО НА ПОЧИНАТИОТ СИН А ПОТОА СИТЕ НА ПОГРЕБОТ ЗАМОЛЧЕЛЕ: Детето (2) станало од ковчегот и побарало чаша вода!

Во Бразил во 2012. година се случила една бизарна случка. Тогаш 2-годишниот Келвин Сантос престанал да дише во болница во Белем, каде лежел поради тешка пневмонија. Лекарите го прогласиле за мртов, а неговото тело го превзело семејството за да го погребаат. Семејството останало цела ноќ гледајќи над телото кое лежело …

Повеќе »

Сте се разбудиле среде ноќ и не можете да заспиете? Овој трик би можел да ви помогне…

Ако останеме во кревет и се обидеме да заспиеме ќе чувствуваме уште поголем притисок. Поради тоа отчукувањата на срцето ќе ви се зголемат и ќе чувствувате притисок. Наместо тоа обидете се со ова… Ако сте од оние кои после будењето не можат повторно да заспијат, знаеме дека имате проблем и …

Повеќе »