Tag Archives: брзо

(ВИДЕО) Светот полудел по ПИТА на турска домаќинка: Пробајте РЕЦЕПТ кој има повеќе од 10. милиони прегледи

Совршено за појадок, со чаша јогурт Кога ви се брза и ви треба практичен и брз рецепт, секогаш можете да се свртите кон питите. Освен што се вкусни, познато е дека се лесни за правење. Овој пат ви носиме рецепт за малку поинаква пита од онаа на која сте навикнати. …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОСНА ТРПЕЗА: Најкрцкавите триаголници со компири веднаш ќе ве освојат

Јадење кое повторно и повторно ќе го правите Најкрцкавиот рецепт го добиваме директно од кујната на баба. Потребно е: потенки готови кори 3 компири 1 голема главичка кромид мелен пипер лук во гранули масло сол Подготовка: Кромидот се сечка и се пржи на масло, се додава мелен пипер и гранули …

Повеќе »

(РЕЦЕПТ) Идеален десерт за слави: Посни ФЕРЕРО топчиња кои лесно се прават

Направете посна верзија од најпопуларните чоколадни бонбони во светот. Состојки: – 200 грама посни наполитанки со лешници – 300 грама крупно сечкани печени лешници – 200 грама маргарин – 200 грама чоколадо За прелив и посипување: – 200 грама чоколадо – 90 грама маргарин – 1 лажица мед – 100 …

Повеќе »

Хороскопски знаци кои се непоправливи романтици: Тие се со многу заљублива природа и често се разочаруваат!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Некои луѓе, дури и кога ќе се заљубат, го задржуваат својот разум. Сепак, тие не се припадници на овие хороскопски знаци. Тие се заљубуваат без двоумење, се предаваат на …

Повеќе »

Дали ви се сушат рацете во текот на зимата? Дерматолозите велат дека најчесто грешиме

Ако кожата на вашите раце е сува, лесно може да дојде до пукање и чешање или пецкање. За среќа, има решение и за овој проблем, кој особено во зимскиот период мачи голем број луѓе. Кога ги миете рацете, користете нежен хидратантен сапун, а потоа нанесете квалитетна крема на рацете која …

Повеќе »

(ВИДЕО) Искористете во вчерашниот леб: Лепчиња кои сите ги сакаат – подобро од пита!

Користете го лебот на највкусен начин. За брз и лесен појадок или вечера, идејата доаѓа од кујната на баба. Според баба, децата особено го сакаат овој рецепт. Потребно е: 2 јајца 150 гр сирење 200 мл јогурт малку масло 100 гр рендана салама неколку листови жолто сирење стар леб Подготовка: …

Повеќе »

(Рецепт) ВОДАТА со ЛУК ги убива СИТЕ вируси, бактерии и токсини за само 7. дена а се подготвува ЕДНОСТАВНО!

Водата со лук е еден од најдобрите лекови во природната медицина. Познато е дека суровиот лук делува како природен антибиотик, бидејќи има антивирусни, антифунгални и антимикробни својства, и помага да се елиминираат штетните бактерии и го штити телото. Исто така, ги убива бактериите, го регулира крвниот притисок и го зајакнува …

Повеќе »

(ВИДЕО+Рецепт) Летно слатко кое го освои светот: Вистински летен десерт кој се подготвува за 10. минути!

Секој сака освежителни десерти, а особено во овие жешки денови, а ако самата подготовка не бара многу време и терени и пари, задоволството е уште поголемо. Овој десерт е исклучително популарен поради неговата лесна подготовка, а содржи и јогурт, што му дава посебен шарм и секогаш е добро решение кога …

Повеќе »

Избелете ги забите со помош на ОВАА намирница: Дамките од забите ќе исчезнат а здивот ќе биде посвеж!

Резултатите ќе бидат веднаш видливи… Наместо професионално белење на заби, испробајте го овој народен рецепт со намирница што секој ја има дома – нема да имате што да изгубите, а резултатите ќе ве изненадат. Тајната е во јаболковиот оцет. Тоа е намирница која не само што ги избелува забите, туку …

Повеќе »