Tag Archives: брзо возење

(ВИДЕО) Нетрпелив возач на „БеЕмВе“ ги менувал лентите па завршил во оградата

За среќа, никој не бил сериозно повреден. Познатата приказна доби уште едно издание, овој пат на автопатот во Калифорнија. Камерата од автомобилот го доловува сообраќајот однапред и многу брзо можете да забележите BMW Серија 5 чиј возач вози побрзо од другите учесници. А за да одржува просек со голема брзина, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Со „БМВ“ возел 280 км на час, а потоа во неговата лента влегла „Мазда“

Она од што многу возачи стравуваат, му се случи на возач на БМВ. Возењето по автопат е најудобна форма на возење, но крие и опасности. Поголеми брзини, дури и малку невнимание може да заврши фатално. Една таква ситуација е кога побавно возило одеднаш ќе влезе во вашата лента. На пример, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Со „Мерцедес“ возел 160 км/час по град – наскоро пресуда

НЕВЕРОЈАТЕН пример за неодговорно и крајно опасно возење нема да остане неказнето. 27-годишниот Арон Ли е снимен како вози низ Сандерленд со неговиот црн Мерцедес. На патот со три ленти каде што е снимен, ограничувањето на брзината е 48. км на час. Тоа не го спречило да вози неверојатни 160 …

Повеќе »

Возел двојно повеќе од дозволеното па поради оправдување кое го дал на полицаецот завршил во болница

Полицијата од австралискиот град Сиднеј запрела возач на Ламборџини кој итал со брзина од 160 км./час на пат каде дозволената брзина била 70 км/час,пишува Daily Mail. Возачот како изговор за кршење на правилата навел дека брзал на тестирање за корона вирусот бидејќи забележал симптоми. После неколку минути расправија и натегнување …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДЕЦА ИЗЛЕТАЛЕ ПРЕД АВТОМОБИЛ! Возел со неприлагодена брзина па за малку ќе направел трагедија!

Во руското село Губкин, возач на Мерцедес возел со непримерена брзина. За среќа, во еден момент малку забавил. Додека тој минуваше автомобил паркиран лево, едно девојче и едно момче излегле во секунда од зад камионот. Благодарение на добрите рефлекси на возачот и неговата брза реакција, била избегната трагедија. Запрел на …

Повеќе »

Дали е ова најдобрата можна казна за брзо возење?

Невообичаената одлука на еден судија може да стане практика. Треба да се забележи на почетокот дека сторителот напрекршокот не бил ослободен. Напротив, казната е таква што тој ќе ја има предвид секој пат кога ќе седна зад воланот. Поточно, возачот морал да му вети на судијата една работа. Да почнеме …

Повеќе »

(ФОТО) Радар забележал камион како вози брзо по автопат: Кога ги погледнале снимките полицајците во Германија во шок…

Германската полиција била прилично шокирана кога ги прегледала камерите за контрола на брзината во Есен. Имено, еден камион возел 21. километар на час повеќе од тоа што е дозволено. Кога полицајците ја виделе снимката од камионот на патот, возач воопшто немало. Возачот на камионот ја видел камерата, па бидејќи не …

Повеќе »

(ФОТО) Калифорнија: Возел пребрзо удрил во тротоар и завршил во соба на спрат

Во автомобилот имало две лица, а еден од патниците морале да го извлекуваат службите за спасување. Човекот е полесно повреден и префрлен во болница. Во куќата немало луѓе… Веројатно поради преголема брзина возачот ја загубил контролата над автомобиот, удрил во тротоарот, полетал во воздух и завршил во соба на прв …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Син на загинатиот Ибрахим: Да е Тони Цетински човек би изразил сочувство!

Адис Кевлјанин, син на Ибрахим Кевлјанин кого Тони Цетински во петокот го прегазил, веќе 17. години живее и работи во Инсбрук, Австрија. За смртта на татко му дознал во петокот навечер кога му се јавиле пријатели од Истра… „Рекоа дека Тони го удрил Ибрахим додека тој стоел на улицата – …

Повеќе »