Tag Archives: брзо возење

Возел 100 км/ч побрзо од лимитот, оправдувањето ќе ве насмее

Го натерала потребата од тоалет… Возач почетник (21) од општината Стенвијкерланд во Холандија е снимен како вози 179 км/ч на патот N333. Максималната брзина на таа делница е 80 км/ч, па му е одземена возачката дозвола и е составен полициски записник. Возел во близина на Станвијк кога била измерена наведената …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЕВЕ зошто мора да застанете на знакот Стоп

На снимката од страшната несреќа се гледа како Lamborghini Urus оди со голема брзина по патот, а неговиот возач донесува погрешна одлука. Решил да го игнорира знакот за Стоп и да забрза низ раскрсницата. Во тој момент на него од страна налетува теренец Нисан и го фрла на покривот. Ламборџинито …

Повеќе »

(ФОТО) Ја надминал дозволената брзина за 110 км/ч – одземено му е Ламборџини

Конфискацијата на возила е се’ почеста казна што ја користи полицијата во многу делови од светот. Последниот пример доаѓа од Канада. Тој е доста спектакуларен бидејќи станува збор за исклучително скап италијански автомобил. Случајот го пријавила канадската полиција од Јорк. Ова е регион познат по својот рестриктивен пристап кон возачите …

Повеќе »

(ВИДЕО) Доцнел или правел глупости? Сè на сè, уништил Lamborghini

По патиштата одвреме-навреме сретнуваме возачи кои постојано доцнат. Дури и со густ сообраќај, тие се трудат да бидат пред сите. Секако, тоа важи и за сопствениците на скапи спортски автомобили. Нивното „скокање“ меѓу лентите со голема брзина е уште поопасно. Нешто слично се обидел да направи и сопственикот на Lamborghini …

Повеќе »

(ВИДЕО) Нетрпелив возач на „БеЕмВе“ ги менувал лентите па завршил во оградата

За среќа, никој не бил сериозно повреден. Познатата приказна доби уште едно издание, овој пат на автопатот во Калифорнија. Камерата од автомобилот го доловува сообраќајот однапред и многу брзо можете да забележите BMW Серија 5 чиј возач вози побрзо од другите учесници. А за да одржува просек со голема брзина, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Со „БМВ“ возел 280 км на час, а потоа во неговата лента влегла „Мазда“

Она од што многу возачи стравуваат, му се случи на возач на БМВ. Возењето по автопат е најудобна форма на возење, но крие и опасности. Поголеми брзини, дури и малку невнимание може да заврши фатално. Една таква ситуација е кога побавно возило одеднаш ќе влезе во вашата лента. На пример, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Со „Мерцедес“ возел 160 км/час по град – наскоро пресуда

НЕВЕРОЈАТЕН пример за неодговорно и крајно опасно возење нема да остане неказнето. 27-годишниот Арон Ли е снимен како вози низ Сандерленд со неговиот црн Мерцедес. На патот со три ленти каде што е снимен, ограничувањето на брзината е 48. км на час. Тоа не го спречило да вози неверојатни 160 …

Повеќе »

Возел двојно повеќе од дозволеното па поради оправдување кое го дал на полицаецот завршил во болница

Полицијата од австралискиот град Сиднеј запрела возач на Ламборџини кој итал со брзина од 160 км./час на пат каде дозволената брзина била 70 км/час,пишува Daily Mail. Возачот како изговор за кршење на правилата навел дека брзал на тестирање за корона вирусот бидејќи забележал симптоми. После неколку минути расправија и натегнување …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДЕЦА ИЗЛЕТАЛЕ ПРЕД АВТОМОБИЛ! Возел со неприлагодена брзина па за малку ќе направел трагедија!

Во руското село Губкин, возач на Мерцедес возел со непримерена брзина. За среќа, во еден момент малку забавил. Додека тој минуваше автомобил паркиран лево, едно девојче и едно момче излегле во секунда од зад камионот. Благодарение на добрите рефлекси на возачот и неговата брза реакција, била избегната трагедија. Запрел на …

Повеќе »