Tag Archives: брус ли

ТРАГИЧЕН крај: Синот на легендарниот актер го загубил животот на снимање на филм поради фатална грешка

Синот на легендарниот Брус Ли е убиен за време на снимањето на „Врана“ Култниот филм, адаптација на расказот „The Crow“ на Џејмс О’Бара, во режија на Алекс Пројас, стана светски хит, но малку е познато дека зад неговото снимање се крие мрачна вистина. Имено, главната улога во оваа реализација му …

Повеќе »

(ВИДЕО) Што рекол Брус Ли кога го прашале дали е Американец или Кинез: Неговиот одговор е бесценет!

Секој кој знае нешто за Брус Ли не може да не биде восхитен од сето тоа што тој го постигнал во својот кус живот. Но, не бил само фантастичен глумец и борец туку и филозоф. Она што восхитува кај Брус Ли е неговата мудрост. Неговите цитати се чести коруистени како …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дали светот конечно доби наследник на Брус Ли?

Руесеи Имаи има осум години. Живее во Јапонија,а починатиот глумец и мајстор на боречки вештини Брус Ли, му станал идол благодарение на филмовите кои ги гледал со родителите. Поради Брус Ли почнал да тренира под надзор, кога неговиот талент за боречките вештини бил потврден. Денес први склекови, оди на раце …

Повеќе »

(ФОТО) После 45. години е разрешена мистеријата на смртта на Брус Ли?

Што се случило таа 1973. година на денот кога легендата на боречките вештини и холивудската ѕвезда Брус Ли починал на 32. години? Метју Поли мисли дека знае нешто за тоа… Скоро 45. години после ненадејната и мистериозна смрт, американски новинар издал биографија која ја нарекол „Бruce Lee: A Life“, за …

Повеќе »