Tag Archives: бруклин

(ВИДЕО) Се обидел да прескокне Ламборџини во налет: Убаво се посрамотил!

Луѓето се понекогаш подготвени на се за момент на слава на интернет, па буквално и да ризикуваат сериозно повреди. Еден од таквите примери неодамна се појавил на интернет. Станува збор за познатата акробација во која автомобил со одредена брзина наидува на лице, а тоа во тој момент се одразува во …

Повеќе »

(ВИДЕО) И’ тоа го има: Фризер за „машките топки“

Еден многу мудар бербер се сетил како да го освежи својот бизнис и решил да биде бербер за машките топки… Сигурно погодувате, станува збор за фризер на машкиот полов орган, поточно за тестисите… Берберот тврди дека за таа чувствителна работа потребна е смирена рака, а тој тренирал при обликување на …

Повеќе »

50 Cent повторно на мета: На раперот испукале повеќе куршуми!

Додека снимале видео во Бруклин, непознати лица отвориле оган врз Кертис Џексон aka 50 Cent и Текеши.Како што пренесува TMZ, Текаши и 50 Cent минале без повреди откако непознати лица на нив испукале повеќе куршуми. Наводно, некој од бел „Порше“ во доцните вечерните часови, додека раперите снимале спот во Бруклин, …

Повеќе »

(ФОТО) Каква разлика: Верувале или не под оваа густа брада и долга коса се крие еден од најпрепознатливите холивудски глумци!

Киану Ривс моментално работи на подготовките за третото продолжување на филмот за Џон Вик, немилосрдниот платен убиец. Киану Ривс, е еден од најпрепознатливите холивудски глумци, но оние кои го виделе во четвртокот попладне и минале покрај него во Бруклин тешко „од прва“ можеле да го препознаат и да сфатат за …

Повеќе »

(ФОТО) Поради веродостојност за сцена од филм со Брус Вилис загинал пожарникар!

Цената на веродостојноста на филмска сцена на своја кожа ја почувствувал 37. годишниот пожарникар Мајкл Дејвидсон, кој за време на снимањето го загубил животот… За време на снимањето на голем пожар загинал еден пожарникат, а двајца негови колеги се повредени на местото каде што се снима новиот филм „Motherless Brooklyn“ …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Скандал – Полицајци силувале тинејџерка: „Животот ми се распадна, ме ставија во комбе и ме силуваа 45 минути“

18.годишната тинејџерка од Бруклин обвинила двајца полициски детективи дека ја силувале по приведувањето поради поседување на дрога. “Животот ми се распадна. Силувањето ме уништи. Кога ќе видам полицаец ме фаќа паника”, вели 18.годишната Ана Чемберс. Двајцата осомничени детективи се суспендирани и одземени им се пиштолите и значките. Внатрешната контрола моментално …

Повеќе »