Tag Archives: бронхитис

Тајните на Хималајската сол

Ако живеете или работите во простор каде нема многу прозорци или вашето работно време го минувате во затворен простор, во ваша корист е да набавите од овие продукти бидејќи и тоа како вашето здравје ќе има корист… Здравјето треба секогаш да се негува. Секој е сам свој доктор и е …

Повеќе »

(Рецепт) Лист зелка и мед прават чуда: Облога против кашлање и бронхитис

Многу често,е тешко да се ослободите од постојаната кашлица. Понекогаш дури и лекови не помагаат. Еден од најпознатите и навистина најефикасните начини за кашлање е лист зелка со мед. Тоа навистина е „златно“ средство против кашлица. Нема ограничувања за возраста за овој третман. Подеднакво е ефикасна и за мали деца …

Повеќе »

Чај кој олеснува надуеност, бронхитис и помага кај астма

Иако не се сродни билки, анисот (Pimpinella anisum) и звездестиот анис (Illicum verum) имаат слични својства. За тоа е заслужен хемискиот елемент анетол, кој се појавува во двете билки и им дава карактеристична арома и лековитост. Анисот веќе со векови се употребува за олеснување на варењето, надуеноста, подригнувањето и гасовите. …

Повеќе »

(ФОТО) Ерик Клептон има проблеми со здравјето: „Рацете ми откажуваат и се плашам дека ќе оглувам“

Гитаристот ќе го намали бројот на концерти, како што вели, за да не се посрамоти пред своите фанови. Минатата година морал да откаже настапи поради тежок бронхитис и оштетување на нервите… „Тешко ми е да свирам гитара и сфатив дека мојата состојба повеќе нема да се подобри“ се пожалил гитаристот …

Повеќе »

Чудо на природната медицина: Мед и банана за кашлање, бронхитис…

Запишете и чувајте го овој рецепт… Лекувањето на хронично кашлање и бронхитисот се секогаш проблематични, дури и за традиционалната медицина. Но, еден домашен лек содржи некои од најмоќните состојки кои ги смируваат грлото и плуќата, и можат да ги излекуваат кашлањето и бронхитисот во најкус рок! Благодарение на карактеристиките на …

Повеќе »