Tag Archives: бременост

(ФОТО) Меган Маркл ја сменила фризурата а Британците сметаат дека открила голема тајна

Штом ќе излезе од палатата Меган Маркл станува вест. Се’ се проучува, од начинот како Хари ја погледнал, преку тоа како се однесува, до нејзината облека и фризура. Главна ѕвезда на појавувањето на доделувањето на наградата Coach Core била нејзината фризура. Меган, меѓу Британците прво била наречена „принцеза на неуредни …

Повеќе »

(ФОТО) Уште едно бизарно правило во кралското семејство: Меган Маркл кога ќе остане бремена до породувањето не смее да го знае полот на детето

Иако многумина не верувале во тоа, војвотката Кејт и принцот Вилијам, наводно, не го знаеле полот за ниту едно дете пред раѓањето, и сето тоа е дел од кралската традиција… Иако бременоста за многу жени е еден од најубавите периоди во нејзиниот живот, ако некогаш одлучи да има деца војвотката …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кејт Хадсон повторно бремена: После два сина се радува на девојче!

Кејт Хадсон е одамна отсутна од социјалните мрежи, но во новата објава на Инстаграм објасни дека имала многу добра причина за тоа. Актерката е бремена неколку месеци. Таа се обидела да ја скрие бременоста, но и самата признава дека тоа е невозможно. Хадсон со новото момче Дени Фуџикава очекува девојче, …

Повеќе »

(ФОТО) Холивудската миленичка го покажа телото по „губење“ на 27 килограми

Блејк Лавли е една од омилените холивудски актерки, а русокосата убавица ја запознавме најдобро преку улогата на Серена ван дер Вудсен во хит серијата “Gossip Girl”. Токму како и нејзиниот лик во серијата, и во реалниот живот таа воодушевува со својот стил. Неодамна, Лавли нè воодушеви со одличната линија која …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дали Криси Тајген со својата реакција открила долго чувана тајна на Кардашијанки?

Ниту Криси Тајген, која е добра со сестрите Кардашијан, не била поштедена од прашањата за бременоста на Кајли Џенер… Криси Тајген е добра пријателка со сестрите Кардашијан па ниту славниот водител Енди Коен не ја пропуштил приликата да ја праша што знае за бременоста на Кајли Џенер. Меѓутоа, иако манекенката …

Повеќе »

Што значи негативен Резус фактор во бременост?

Вакцината овозможува само привремен имунитет… Како што постојат четири крвни групи, А,Б, АБ и О така постојат и Рх фактори кои можат да бидат позитивни или негативни. Повеќето луѓе имаат позитивен Рх фактор. Тоа значи дека имаат антиген на црвените крвни зрнца за Рх факторот. Луѓето кои го немаат тој …

Повеќе »

Парацетамол во бременоста е поврзан со АДХД пореметувањето кај децата!?

Жените кои во бременост го земаат аналгетикот и антипиретик парацетамол почесто раѓаат деца со пореметување на вниманието и хиперактивно пореметување (АДХД) во однос на трудниците кои не го користат тој лек, покажало норвешкото истражување. Научниците ги анализирале податоците собрани на 113.000 деца и нивните родители, меѓу кои кај 2.246 деца …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ужасна исповед на девојка која ја силувале Исламисти: „Имаа само еден критериум кого ќе малтретираат, а не беа годините!“

Девојка од зедницата Јазиди раскажала што преживеала во заробеништво на Исламската држава. Откако била заробена од силите на ИД, група млади Јазиди девојки била присилена да стои покрај ѕид додека мажите ѕверски ги малтретирале и допирале нивните гради. „Ако има гради тогаш е во ред да биде силувана“ раскажала Јазиди …

Повеќе »

(ФОТО) „Најубавата трудница на светот“ позирала гола,ја нападнале обожавателите:„Телото ти е ужасно!“

Манекенката Сара Стејџ денови ја делат од породувањето, но гледајќи ја тоа никогаш не би можеле да го заклучите. Терминот и е на 22. октомври, но сите кои ги виделе нејзините фотографии се шокирани од нејзиниот изглед. Сара, која е познат фитнес модел со 2,3 милиони следбеници, има навистина малечок …

Повеќе »