Tag Archives: Бредли Купер

(ВИДЕО+ФОТО) Откриена инспирацијата за оскаровската „Shallow“: Зависност преточена во хит!

Сакале да признаеме или не но големите хитови најчесто имаат некоја позадина која е инспирација за пишување песна… Се чини дека токму искреноста на преживеаното го наоѓа патот до слушателите кои тоа го препознаваат и ја прифаќаат болката која ја носи текстот… За многу кратко време песната Shallow го освои …

Повеќе »

(ФОТО) Поранешната сопруга на Бредли Купер: „Тој има злобна и студена страна”

“Беше забавен, паметен, арогантен, вообразен и професионален манипулатор. Не ми беше толку привлечен, но мислев дека ќе можам да уживам во неговата смисла за хумор”, напишала таа. Актерот Бредли Купер е во центарот на вниманието откако снимил филм со Лејди Гага. По доделувањата на Оскарите целиот свет зборува за очигледната …

Повеќе »

(ФОТО) И’ двете се вљубени во ист човек: Вака изгледаше средбата на Лејди Гага и Ирина Шајк

Пред неколку дена во медиумите се појави веста дека пејачката Лејди Гага ја раскинала веридбата со својот менаџер, а наводно се’ поради глумецот Бредли Купер… Веќе со месеци се шушка дека глумецот Бредли Купер и пејачката Лејди Гага откако го снимиле филмот „Ѕвездата е родена“ имаат чувства еден кон друг. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Мел Б ја нападнала Гага:„Баш претера, жал ми е за Ирина…“

„Тоа се љубовни погледи, навистина“, рекла Мел Б и смета дека шушкањето за наводната афера помеѓу Лејди Гага и Бредли Купер ќе стане погласна откако пејачката ја прекинала свршувачката со Кристиан Карина… На 91, доделување на Оскари во Лос Ангелес на многумина најдраг момент им бил настапот на Лејди Гага …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Во оскаровското сивило блеснаа само тие: Лејди Гага и Бредли Купер многу емотивно ја изведоа „Shallow“

Цела вечер нивниот настап се очекуваше со нетрпение…Лејди Гага и Бредли Купер уште еднаш покажаа зошто сите чекаа на нив… Филмот „A Star Is Born“ со Лејди Гага и Бредли Купер, кој беше номиниран во неколку категории, доби Оскар за оригинална песна „Shallow“. Тие двајца на 91-то издание на Оскарите, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бредли Купер (божем случајно) се појавил на концерт на Лејди Гага во Лас Вегас: Ја воодушевиле публиката но и направиле одлична реклама за „Ѕвездата е родена“

Колку и сакаме да поверуваме во спонтаноста и пријателство, сигурно дека и тоа го има во Холивуд, но кога станува збор за „жежок“ проект кандидиран за неколку Оскари. So @DCfilmgirl and I are in Vegas for the @ladygaga Enigma show and Bradley Cooper just jumped on stage to do “Shallow” …

Повеќе »

(ФОТО) Златен глобус 2019: Црвениот тепих преку фотографии!

Филмските и телевизиските ѕвезди се собрале на 76. доделување на наградите Златен глобус во Лос Ангелес, прва церемонија во оваа сезона. Погледнете некои од најдобрите фотографии од црвениот тепих. Сандра Оу ја водела церемонијата со ѕвездата на серијата „Бруклин 911“ кој на доделувањето дошол со сопругата Џоана Њус. Лејди Гага, …

Повеќе »

(ФОТО) Славниот глумец се заиграл со ќерката што можело да предизвика катастрофа за малечкото девојче!

Бредли Купер и Ирина Шајк уживаат во убавините на родителството. Моментално еден од најпопуларните холивудски глумци, за кого сите зборуваат, Бредли Купер е познат како грижлив и внимателен татко на ќерката која ја има со манекенката Ирина Шајк. Но, како секој татко и тој знае да се заигра и впушти …

Повеќе »

(ФОТО) Објавени номинациите за „Златен глобус“: „Ѕвездата е родена“ главен гаворит!

Номинациите за наградите Златен глобус обично точно навестуваат каков расплет треба да очекуваме на доделувањето на Оскарите и се зборува дека Бредли Купер и филмот „Ѕвездата е родена“ се меѓу фаворитите за триумф… Номинациите за „Златен глобус 2019“ беа објавени во Лос Ангелес, а доделувањето на наградите е закажано за …

Повеќе »