Tag Archives: Бред Пит

Мала победа на Бред над Анџелина: Празниците се негови!

Иако нивната долготрајна правна битка за старателство над децата не е завршена, Бред Пит и неговата поранешна сопруга Анџелина Џоли успеале да постигнат договор за Божиќните празници што ќе ги поминат со своите три биолошки деца – ќерката Шајло и дванаесетгодишните близнаци Нокс и Вивиен. Според магазинот „US Weekly“, времето …

Повеќе »

(ФОТО) Вака изгледа најпосакуваниот глумец на светот: Бред Пит во хуманитарна акција во Лос Анџелес!

Бред Пит не само што е талентиран актер, туку е и многу хуман човек кој го докажа тоа кога доброволно застана зад воланот на камион пред неколку дена и отиде во Лос Анџелес да им достави кутии со храна на семејствата кои имаат потреба. Според медиумите, Бред цел ден доставувал …

Повеќе »

(ФОТО) ПУКНАЛА ЉУБОВТА – Бред Пит и германската манекенка повеќе не се заедно: Му се вратила на сопругот кој има интересен став за аферата!

„Тие никогаш немаа ништо сериозно“ им рекол на медиумите извор близок до Бред. Холивудскиот шармер Бред Пит (56) и привлечната Никол Потуралски (27) ја раскинале својата кратка и страсна врска, пишува списанието Us Weekly. Пред неколку месеци, папараците ги снимија како се прегрнуваат на аеродром во Франција. Проблемот е во …

Повеќе »

На војната помеѓу Бред и Џоли и се наѕира крајот: Адвокатите јасни!

После четири долги години судска постапка – дојде време некој да слави! Мачната судска битка, која поранешната холивудска двојка – Анџелина Џоли и Бред Пит ја водеше за старателство над децата, конечно е при крај. Извор близок до адвокатскиот тим на Бред Пит рекол: „Би било скоро невозможно судот во …

Повеќе »

ГЛУМИЦАТА ПРИЗНАЛА – „Во момент станав малечка и безначајна“: Ангелина Џоли пропаѓа поради Бред Пит!

Поранешната холивудска двојка Бред Пит и Анџгелина Џоли се уште се борат околу старателството над нивните шест деца, а како одминува времето, ситуацијата станува сè понапната. И, иако многумина можеа да помислат дека ова судење ќе заврши наскоро, Бред Пит и Ангелина Џоли од рочиште во рочиште нè уверуваат во …

Повеќе »

НЕ И Е ЛЕСНО – СРЕЌНА СУМ ШТО СУМ ЖИВА! Светот говори за старателството и нејзиното СЛАБЕЕЊЕ, а Ангелина открила како се чувствува после РАЗВОДОТ ОД БРЕД!

Ангелина Џоли открила како се чувствува откако се разведе од сопругот Бред Пит пред четири години. Додека сите зујат за старателството и „премногу слабиот изглед“ на Ангелина, таа открива што и било најтешко. Џоли призна дека нејзините деца и биле најголема поддршка во тешките денови по разводот. “Мојата сила доаѓа …

Повеќе »

Бред и Ангелина вадат „тешка артилерија“ во војната за старателство

Односите меѓу поранешните сопружници Анхелина Џоли и Бред Пит се влошуваат секој ден, а како што се приближуваат кон она што се очекува да биде одлучувачка парница во нивниот случај околу старателството над нивните заеднички деца, обајцата користат многу валкани тактики и се обидуваат дополнително да си наштетат еден на …

Повеќе »

(ФОТО) Девојката на Бред Пит конечно им одговорила на „хејтерите“

Новата девојка на Бред Пит, Никол Потуралски, им одговорила на хејтерите кои ја нападнаа на социјалните мрежи поради нејзината врска со славниот актер, кој се подготвува за судењето со неговата поранешна сопруга Ангелина Џоли. Пит го чека уште една тужба поради старателство над децата, а бројни придружници поради сè со …

Повеќе »

(ФОТО) Бизарна тужба против Бред Пит: Ветил брак па избегал!

Извесна Кристина Кели, непозната за јавноста, го тужела Бред Пит затоа што, како што тврди, и ветил дека ќе се ожени со неа, и наплатил 40.000 долари и не го исполнил ветувањето. Откако ја добил тужбата, шокираниот актер објавил дека никогаш не ја контактирал Кристина, а особено негирал дека од …

Повеќе »