Tag Archives: брчки

(ФОТО) Маска за лице со куркума: Брзи и ефектни резултати за акни, црвенило, темни флеки и брчки

Ова чудесна маска се состои од неколку едноставни и ефтини состојки, а главен меѓу нив е куркумата. Ова маска е одлична . Совршен производ за вашето лице. Пред нанесување на маската би било добро да носите облека на која не и пречи ако се изфлека. Добро би било и да …

Повеќе »

Домашен крем против брчки од само 3 состојки!

Брчките кои се појавуваат под очите се ноќен кошмар за секоја жена. Сите знаеме колку е нежен и деликатен тој предел, па поради тоа прво таму се појавуваат брчки. Од тие причини навистина е многу важно тој предел да биде постојано хидриран и добро нахранет, а за тоа не ви …

Повеќе »