Tag Archives: брчки

Древна тајна – Јапонски еликсир кој ги подмладува жените за 20. години: Рецепт кој се чува како богатство!

Пијте го секое утро, ќе живеете подолго и ќе изгледате помладо… Со оглед на тоа дека кај луѓето се зголемила свеста за здравјето многумина почнале да го бараат еликсирот за долговечност со цел да ги продолжат своите животи. Иако нашиот животен век значително се зголемил од пораниот период во историјата, …

Повеќе »

(Рецепт) Брчките околу очите исчезнуваат за неколку дена: Оваа домашна маска прави чуда!

Секоја жена мора да го знае рецептот за оваа маска Првите знаци на стареење се рефлектираат прво во појавата на брчки околу очите. Поради надворешните влијанија, мимиките на лицето и лошите навики во исхраната, оваа област на лицето е прва на удар. За среќа, со оваа природна маска е можно …

Повеќе »

Секој ден изедете шака бадеми: На вашето тело ќе му се случат овие 6. фантастични работи!

Доволно е само една шака бадеми на ден за да се подобри здравјето на целиот организам… Бадемите се полни со витамини и други елементи кои му даваат на нашето тело неопходна количина на хранливи материи и нè прават здрави. Природните, несолени бадеми се вкусни и хранливи закуски полни со разни …

Повеќе »

(Рецепт) ЕФИКАСНО – Кожата ја враќа со децении: Маска за лице појака од ботокс!

Покрај тоа што е ефтина, оваа природна маска за лице е подобра од ботокс а резултатите ќе ги забележите по првата употреба! Состојки за маската: 1 лажица нишесте (густин) 5 лажици свеж сок од морков 1 лажица кисело млеко Подготовка: Растворете го нишестето во половина чаша вода, ставете во сад …

Повеќе »

(Рецепт) Брише брчки, обновува оштетена коса и јакне нокти: Ова масло е најдоброто што една жена може да си дозволи!

Ова масло е заслужно за блескав изглед на секоја жена… Освен за подготвување вкусни оброци, маслиновото масло може да се користи и во ритуалите за убавина. Се покажал како одличен сојузник на женската убавина и добро негуваниот изглед. Маслиновото масло е богато со витамини, минерали и природни масни киселини, а …

Повеќе »

На лицето ви пишува од што сте болни: Жените кои имаат повеќе брчки имаат ОПАСНА болест

Научниците од Балтимор откриле неверојатна врска помеѓу брчките и срцевите заболувања, а исто така знаат како дамите можат да ги спречат. Младоликите припаднички на понежниот пол имаат поголема веројатност да влезат во старост, во споредба со дамите од иста возраст кои изгледаат постари и имаат повеќе брчки. Ова го тврдат …

Повеќе »

(Рецепт) НАПРАВЕТЕ САМИ – Ако не сакате брчки и темни кругови под очите не одете на спиење без овие маски: Преку ноќ на кожата и ја враќа еластичноста!

Хидратацијата на пределот околу очите е многу важна ако не сакате, пред време, да видите брчки на тоа подрачје… Стареењето на кожата и брчките е неминовно во еден момент, но за да се продолжи периодот без нив, кожата мора да биде доволно хидрирана и негувана. Маските што можете сами да …

Повеќе »

Таен руски рецепт од 2. состојки: Отстранува брчки, старечки пеги и стрии!

Сосема природно, ефтин и достапен за секого По 25 години, откриен е тајниот рецепт за гел кој решава многу проблеми со кожата. Тој бил подготвен од козметолозите на Клиниката Кремљ за сопруги на тогашните членови на кабинетот. Сите ние сме добро запознаени за неверојатните придобивки на алое вера и кокосовото …

Повеќе »

Руски рецепт од 2. состојки: Отстранува брчки, старечки пеги и стрии

Потполно природен, ефтин и достапен на сите После 25. години е пронајден таен рецепт за гел кој решава многу проблеми на кожата. Го подготвиле козметичари на клиниката во Кремљ за сопругите на тогашните членови на владата. Сите сме добро запозанени со неверојантите предности на алое верата и кокосовото масло и …

Повеќе »