Tag Archives: Бразил

(ВИДЕО) МАГИЈАТА НА РИЧАРЛИСОН – Најубавиот гол на Мундијалот во Катар не е случајност, погледнете како Бразилецот го вежбал пред натпреварот со Србија

Голот на бразилскиот фудбалер Ричарлисон против Србија во натпреварот од 1. коло од групната фаза на Светското првенство во Катар, кој веќе важи за најдобар на Мундијалот, не беше резултат на случајност, туку на константни тренинзи, изјави овој напаѓач на Тотенхем. По натпреварот помеѓу Бразил и Србија (2:0), на интернет …

Повеќе »

(ФОТО) КАКОВ ГОЛ – Ричарлисон воодушеви со „ножичките“ против Србија, погледнете го најубавиот гол на Мундијалот

Репрезентацијата на Бразил вчера ја победи Србија со резултат 2:0, а двата гола за Кариоките ги постигна Ричарлисон. Првиот гол го постигна во 62. минута кога ја смести топката во мрежата откако Вања Милинковиќ-Савиќ го одбрани ударот од левата страна на Винисиус Јуниор. Вториот гол е веќе кандидат за гол …

Повеќе »

(ФОТО) Нејмар во солзи го заврши натпреварот против Србија, во Бразил стравуваат од најлошото

Фудбалската репрезентација на Бразил со победа над Србија (2:0) успешно тргна по титулата шампион на Светското првенство во Катар, но Кариоките се загрижени поради повредата на најдобриот играч Нејмар. Напаѓачот на ПСЖ мораше да го напушти теренот во вториот дел по страшниот старт на Никола Миленковиќ, а камерите потоа го …

Повеќе »

КАТАР – ЧЕТИРИ СРЕДБИ: Денеска завршува првото коло на Мундијалот, уживање на денот е дуелот меѓу Србија и Бразил

Со натпреварите во групите Г и Х денеска завршува првото коло на Светското првенство во Катар, а дефинитивно најинтересен е оној меѓу Србија и Бразил со кој ќе биде затворена оваа рунда.Првиот натпревар на денот во 11. часот на стадионот „Ал Џануб“ во Ал Вакра е меѓу Швајцарија и Камерун …

Повеќе »

(ВИДЕО) НОВОРОДЕНО БЕБЕ ВО БРАЗИЛ ПРООДИЛО И ЛЕКАРИТЕ ГИ ОСТАВИЛО ВО ЧУДО: Видеото од новороденчето разнежни и насмеа милиони луѓе

Сите се прашуваат како тоа воопшто е можно, бабицата не можела да поверува што гледа Во породилиште во Бразил, бебе сите ги оставило без зборови откако се родило! Имено, новороденчето го запрепастило медицинскиот персонал во родилната сала, веднаш покажувајќи го својот силен карактер. Веднаш по породувањето, медицинската сестра се обидела …

Повеќе »

(ФОТО) Спектакл во Бразил: Првиот пол на Магнусен во кариерата!

Данскиот возач Кевин Магнусен ги шокираше сите во Бразил, бидејќи постигна најдобро време во квалификациите за спринтерската трка и ја освои првата пол-позиција во кариерата. Ако мислевте дека одбраната на титулата на Макс Верстапен е крај на возбудувањата во Формула 1 за 2022 година, сте се излажале. Не се. Остануваат …

Повеќе »

(ФОТО) НЕПРЕПОЗНАТЛИВ ИЗГЛЕД – Дали го препознавате некогаш најдобриот фудбалер во светот? Фотографиран е на одмор на Ибица!

Познатиот бразилски напаѓач Роналдо (45) деновиве е снимен на одмор со неговата 13. години помлада девојка Селина Локс. Бразилецот одмара на Ибица, а фановите ширум светот биле изненадени од неговата форма. Имено, поранешниот најдобар светски фудбалер многу се здебелил откако се повлече од фудбалот. Денеска е сопственик на шпанскиот прволигаш …

Повеќе »

(ВИДЕО) Операцијата траела 33. часа: Успешно разделени сијамски близнаци кои делеле мозок

По седум операции, тригодишните споени близнаци биле успешно разделени… Бернардо и Артур Лима, споени близнаци од Бразил со заеднички мозок, биле успешно разделени по 33. часа операција. Како што е наведено, хирурзите за овој зафат се подготвувале со месеци, за да практикуваат нови техники, а учествувале повеќе од 100. здравствени …

Повеќе »

(ФОТО) ВО БОЛНИЦАТА ДОЗНАЛА ЗА АФЕРАТА – ИНФЛУЕНСЕРКА БИЛА ВО КОМА, А ​​КОГА СЕ РАЗБУДИЛА ДОЖИВЕАЛА ШОК: Сопругот и приредил НЕВЕРОЈАТНО ПРЕДАВСТВО! Малкумина би го преживеале ова!

Инфлуенсерката Камила Мело паднала во кома по мозочен удар, од која за среќа се разбудила, но она што ја чекало по враќањето во живот не би го посакала ниту а својот најголем непријател. Камила била во кома 78. дена, а кога се освестила се шокирала кога дознала дека нејзиниот сопруг, …

Повеќе »