Tag Archives: брајан адамс

(ВИДЕО) Славниот пејач ги шокирал фановите: „Поради проклетите гадови кои јадат лилјаци се’ е на чекање!“

Музичанецот Брајан Адамс е прогласен за расист, откако на Твитер ги обвини „алчните копилиња од влажни пазари што лижат со лилјаци“ за ширење коронавирус. Канадскиот музичар се „искалил“ на Твитер, а кога ги видел коментарите, го избришал контроверзниот твит.Додуша, тој ја оставил истата порака на Инстаграм. Причината за неговиот гнев …

Повеќе »

(ФОТО) ПРЕМИЕРНО: BRYAN ADAMS доаѓа во Скопје!

Само што испратија една жива легенда на светската сцена, Стинг, од Авалон продукција веќе навестуваат нов голем спектакл…и тоа на 13. ноември во ВИП Арена… „Драги пријатели, Неверојатно задоволство ни е да Ви го најавиме нашиот финален светски проект за оваа историска концертна година во Македонија, која во моментов е …

Повеќе »

(ВИДЕО) Принцезата Дијана и славниот музичар сепак биле во врска!?

Брајан Адамс имал посебен однос со починатата принцеза Дијана,а нејзиниот батлер тврди дека биле во врска… Музичарот Брајан Адамс гостувал во емисијата „Погледнете што се случува“ на Енди Коен и првпат зборувал за неговиот однос со принцезата Дијана Пејачот рекол дека навистина биле многу блиски и добри пријатели, а останал …

Повеќе »