Tag Archives: брачен пар

(ФОТО) ЗАЕДНО ИМААТ 211 ГОДИНИ: Според „Гинис“ тие се најстариот пар на сите времиња

Џон Хендерсон има 106., а неговата сопруга Шарлот 105. години. Љубовната приказна на Хендерсонови буквално го преживеала тестот на времето, а на 15. декември оваа година ќе прослават 81. година брак. Заедно имаат 211. години, а сега е и службено – брачниот пар од Остин, Тексас и’ официјално е прогласен  …

Повеќе »

(ВИДЕО) Љубов посилна од 9. деца и 25. внучиња:Починал еден час откако дознал дека сопругата му загинала во сообраќајна несреќа – срцето не ја издржало тагата!

Откако му било соопштено дека жената со која бил 35. години во брак загинала во сообраќајна несреќа, срцето на Американецот не издржало ниту еден час. 59. годишниот Рон Ниеми и 64. годишната Барбара Батлер, починале минатата недела во Мичиген во ист ден. „Не знам како децата ќе живеат без мајка“, …

Повеќе »