Tag Archives: борко ристовски

(ВИДЕО) Борко Ристовски со конкретна порака до граѓаните: Како да го победиме коронавирусот?

Борко Ристовски ниту утрово не го пропушти својот тренинг. Не му пречеше ниту снегот на Водно, но од таму испрати важна порака до македонските граѓани. „Завршувам со мојот утрински кардио-тренинг, во самоизолација на Водно. Мора сите да останеме здрави за да го победиме овој вирус. Затоа мојата порака е: ‘Останете …

Повеќе »

(ФОТО) Тато Борко игра а синчето Душан е најголем навивач: „Го препознава и навива!“

Николина Ристовска, сопругата на нашиот „министер за одбрана“, Борко Ристовски, на профилот на Инстаграм објавила фотки како таа и синчето Душан го гледаат тато Борко… „Го препознава и се радува кога го гледа“, пишува Нина под една од фотките на наследникот на Борко Ристовски… View this post on Instagram RISTOVSKI …

Повеќе »

(ФОТО) Македонија подготвена, Хрватска со респект за нашите ракометари:„На теренот ќе ја бараме нашата шанса!“

Македонија немаше никаков проблем со Бахреин, кон крајот на второто полуврееме почнаа да создаваат разлика и на крај „мазно“ славеа со 28:23, на задоволство на селекторот Раул Гонзалес… „Против Бахреин одигравме одличем меч, посебно во второто полувреме. Мораме да бидеме задоволчни со досегашните настапи, но вистинските испити допрва доаѓаат. Хрватска …

Повеќе »

(ФОТО) Македонските ракометари денес од 15. часот го започнуваат стартот на СП: Прв противник – Јапонија – ќе успеат ли Кире и другарите да извојуваат победа?

Македонија, како никогаш досега подмладена ќе атакува на нови победи, а еден од поискусните, Борко Ристоски, смета дека до успех може да се стигне само со многу работа и голема поддршка од нив постарите, кон помладите, кои ќе дебитираат на големите настани. Македонската ракометна селекција е во Минхен, каде ќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) Борко Ристовски прими невиден гол во ракометот: Измамен од итриот Боеседу!

Во натпревар од шпанската лига, македонскиот голман Борко Ристовски прими интересен гол од белата точка, погодок каков што не се гледа често. Барселона очекувано лесно го победи тимот на Пуерто Сагунто. Но она за кое се зборува по овој меч е голот на Жоан Боеседу. Тој успеа на магичен начин …

Повеќе »

(ФОТО) Борко Ристовски се ожени: Потпиша доживотен договор со неговата љубов Николина!

Македонскиот ракометен голман и чувар на мрежата на „Барселона“ завчера повторно стави потпис… Потпиша сосема нов договор… овој пат доживотен! При тоа му беа прочитани и правилата на играта, оние… законските, кои мора да се почитуваат! Висината на договорот – непозната! Потписник од другата страна, една млада, убава, шармантна дама… …

Повеќе »

(ФОТО) Борко Ристовски: Добро е што Шпанија не приземји

Борко Ристовски беше еден од ретките ракометари кои го покажаа својот максимум, посебно во првото полувреме, меѓутоа ниту неговите одбрани не овозможија Македонија да биде еднаква со силната Шпанија. „Шпанците одиграа како што одиграа, а против таква одбрана не можеме да играме без план. Тие играа според учебник и нашите …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЕХФ со текст за Македонија: „Луда екипа“ на пат кон медал- Текст кој ќе ви донесе солзи во очите но и гордост!

После успехот на Вардар во Лига на прваците, Македонија полека, но сигурно чекори кон првиот европски медал. Поврзницата меѓу двете екипи е тренерот Раул Гонзалес Македонската ракометна репрезентција игра над сите очекувања на Европското првенство во Хрватска. Го освои првото место во Групата Ц во конкуренција на Европскиот првак Германија, …

Повеќе »

Јавни обвинувања помеѓу Борко Ристовки и Лино Червар

Борко Ристовски, голманот на Македонија, во големо интервју за хрватските медиуми отворил вербална „паљба“ по хрватскиот селектор Лино Червар. Ристовски со Червар кусо соработувал во „Металург“. Червар, потоа, кога бил селектор на Македонија, го изоставил од списокот за СП во Франција минатата година. Ристовски во пресрет на Европското првенство во …

Повеќе »