Tag Archives: борис трајковски

Петар Грашо каде и да пее полни сали: На ред е нашата спортска арена „Борис Трајковски“ на 18-ти мај!

По успешните концерти во Целје, Задар, Марибор, Сплит, по двете преполни арени во Загреб, миленикот на балканската публика Петар Грашо со нетрпение го очекува големиот солистички концерт во нашата метропола. Скопјани, па и цела Македонија со нетрпение го очекуваат 18-ти мај и заедно да ги пеат големите хитови на хрватската …

Повеќе »

Делегација на Град Скопје положи цвеќе на гробот на претседателот Борис Трајковски

По повод 18 години од смртта на Претседателот на Република Македонија Борис Трајковски, делегација на Градот Скопје положи свежо цвеќе на неговото вечно почивалиште. Борис Трајковски ќе остане запаметен како човек кој силно веруваше во Македонија и во сопствениот народ. Нека му е вечна слава!

Повеќе »

(ФОТО) ВРЕМЕ Е ЗА УЖИВАЊЕ: Петар Грашо со голем концерт во „Арена Борис Трајковски“!

После две цели години пандемија, карантини, изолации, стресни и неизвесни денови, време е навистина да уживаме. Да уживаме и да ги оставиме зад себе сите оние лоши денови… А бидејќи музиката е лек за душа, тогаш да ја лекуваме душата… По тој повод, една од најпопуларните музички ѕвезди на овие …

Повеќе »

Филипче: Вратен во функција пунктот во арената „Борис Трајковски“ – „Апелирам повторно до граѓаните да се вакцинираат!“

Поради интензивниот наплив на пациенти во инфективните одделенија и брзорастечките бројки на новозаразени со Ковид 19 во нашата држава, мерките кои ги донесе Владата го интензивираа и процесот на вакцинација на пунктовите во Здравствените домови низ државата и во Скопје. Вакцинацијата е без закажан термин и поради ова во дел …

Повеќе »

(ВИДЕО) Па што ако е корона – малку веселба никому не му штети: Македонските медицински лица со песна го започнуваат денот за вакцинација!

Сите што се вакцинирале во арената „А1“ во спортскиот центар „Борис Трајковски“ веројатно ќе препознаат некое од лицата кои се веселат и со песна го започнуваат новиот ден… Секако, во исчекување на пациентите за вакцинација… Навистина е убаво да се види како медицинскиот персонал задолжен за вакцинациите во овој спортски …

Повеќе »

Голем интерес за концертот на Влатко Лозаноски во Вип Арената „Борис Трајковски“

Концертот на Влатко Лозаносски, кој треба да се одри на 23. март во ВИП Арената „Борис Трајковски“, предизвика огромно интересирање кај македонската публика. Организаторите јавуваат за огромна побарувачка на билетите за неговиот концерт, незапаметен интерес за првиот соло концерт на македонскиот пејач и како што информираат веќе е распродаден половина …

Повеќе »

(ФОТО) Утре се отвора лизгалиштето во СЦ „Борис Трајковски“

Oд утре се отвора лизгалиштето во СЦ „БорисТрајковски“ каде што посетителите ќе може да уживаат во рекреативно лизгање, уметничко лизгање и хокеј. „Утре, (петок 23.11) се отвора лизгалиштето во СЦ „Борис Трајковски“ со најдобри услови досега и најдобро подготвен мраз по светски стандарди. Не очекуваат многу натпревари во хокеј и …

Повеќе »

(ФОТО) Ќерката на Борис Трајковски болката ја претвори во гордост: Споменот на татко и не бледнее!

Неговата ќерка. Сара, која му беше слабост, денеска е горда на својот татко и живее во Њујорк од каде често објавува фотографии. Нема човек што не се сеќава на македонскиот претседател Борис Трајковски кој беше миленик на целата нација. Трајковски животот трагично го загуби во авионска несреќа на 26 февруари …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Здравко Чолиќ во ноември со голем концерт во Скопје

Најголемата музичка ѕвезда на овие простори, легендарниот Здравко Чолиќ, оваа есен ќе одржи голем концерт во Скопје. После четири години тој ќе го промовира најновиот албум „Оно мало срече“, објавен во декември минатата година, а секако ќе изведе и композиции од неговиот богат опус. Организаторите „Прагма продукција“ најавуваат дека 10. …

Повеќе »