Tag Archives: борец

(ФОТО) МАЛ ХЕРОЈ – Роден е со помалку од половина килограм и без шанси да преживее – Сега го прославил првиот роденден!

Роден 131 дена пред терминот, Ричард тежел само 340 грама Мал борец. Што друго може да се каже за Ричард Скот Вилијам Хачинсон кој влезе во Гинисовата книга како најрано родено бебе што преживеало. Роден е во детска болница во Минеаполис пет месеци предвреме. Неговите лекари им соопштиле на неговите …

Повеќе »

(ФОТО) ТАА Е БОРЕЦ ОД РАЃАЊЕ, ИМАЛА 500. ГРАМА: Била помала од РАКА и потполно проѕирна, а по 4 години изгледа НЕВЕРОЈАТНО!

Еди Медок-Џонс е родена со неверојатни 460 грама и била помала од човечка рака, а кожата и била речиси проѕирна.   View this post on Instagram   A post shared by Nicola Diane Madoc-Jones (@nicola_madocjones) Нејзината мајка ја донела на свет на 23-та недела, сè укажувало на тоа дека Еди …

Повеќе »

Починала првата кандидатка за Оскар со афро-американско потекло

Оваа информација ја потврди нејзиниот долгогодишен менаџер Лери Томпсон, а причината за смртта е непозната. Актерката ќе остане запаметена по долгата и богата кариера, а особено по номинацијата за Оскар за улогата во филмот „Sounder”“, како и наградите Тони и Еми. BREAKING: Legendary film and stage actress Cicely Tyson has …

Повеќе »

(ФОТО) Ерменски првак отишол во војна и загинал

ЕРМЕНСКАТА powerlifting федерација (АПФ) објави дека повеќекратниот државен шампион во кревање тегови Татул Харутијан (33) загинал во борбите во Нагорно Карабах. Веста за смртта на Харутијан беше објавена на Фејсбук без детали. „Со голема тага известуваме дека за време на борбите загинал член на АПФ, повеќекратен шампион на Ерменија и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Шестмесечно бебе победило коронавирус – Лекарите и сестрите и аплаудирале

Шестмесечната Ерин Бејтс целосно се опоравила од коронавирусот, пренесуваат британските медиуми. Бебето било примено во болницата во Ливерпул пред две недели и било споено со кислород. Набргу после тоа, пристигнале наодите кои откриле дека е заразена со Ковид-19. Лекарите и далемала шанса да заздрави додека се опоравувала од операцијата на …

Повеќе »

(ФОТО) Се сеќавате ли на ова момче? Го одбележал детството на многу генерации а еве како денес изгледа!

Многумина од нас новогодишните празници ги памтат според франшизата „Сам дома“… Кога на телевизија ќе видиме дека на програмата е „Сам дома“, знаеме дека наближуваат празниците. Сите се сеќаваме на авантурите на малечкиот Кевин кого во првите два дела го игра Меколи Калкин, кого во третиот дел го заменил Алекс …

Повеќе »

Починал Казимир Албин, последниот преживеан од првиот конвој испратен во Аушвиц!

Казимир Албин, последниот преживеан од првиот конвој испратен во логорот Аушвиц во јуни 1940 година, почина на 96-годишна возраст во Варшава. Роден во 1922. година во Краков, 70. километри источно од страшниот камп на смртта каде подоцна ќе биде, Албин бил уапсен од Нацистите во јануари 1940. година во Словачка. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Глумицата која е болна од неизлечива болест со видеото на Инстаграм сите ги оставила без зборови: Луѓето го гледаат и плачат!

Филмската и телевизиска ветеранка, Селма Блер, првпат се појавила во јавност во февруари на доделувањето на Оскарите, откако минатиот октомври било востановено дека е болна од мултиплекс склероза. Изненадена со реакцијата на присутните и фоторепортерите глумицата се расплакала на „Ваниту Фер“ журката која ја организирале во чест на филмската награда …

Повеќе »

(ФОТО) Несреќата не доаѓа сама – Господе зошто ми го правиш ова: Била застрелана, и ги ампутирале рацете и нозете па добила рак на града

Џули Домбо (63) од Канзас, настрадала како жртва на пукање во грабеж во 2015. година. Поради куршум во градите, рацете и нозете и останале без кислород па морале да и ги ампутираат. Две години подоцна добила рак на града… „Ќерка ми ме капеше кога забележа јазли на дојката. Веднаш отидовме …

Повеќе »