Tag Archives: борба со рак

(ВИДЕО+ФОТО) ИСПОВЕД НА ХРАБРАТА ГЛУМИЦА – Шенон Доерти се бори со последниот стадиум на рак:„Не сум подготвена да заминам, сè уште имам живот во мене“

Ракот на дојка се вратил и преминал во четвртата фаза. Ова е веста што актерката Шенон Доерти ја доби во февруари 2020. година. Од тогаш до денес, онкологот Лоренс Пиро се обидува понатамошното метастазирање на болеста да стави под контрола . Актерката Шенон Доерти доби тешки вести во февруари оваа …

Повеќе »

БОРБА СО БОЛЕСТА – 33. производи кои го изгладнуваат ракот: Намирници за спречување на развој на канцер!

“Прилично  очигледно е да се зборува за она што треба да го исклучиме од исхраната. Но, ајде да одиме на друг начин и да се запрашаме: што можеме да додадеме во нашата исхрана за да го зајакнеме имунитетот? Со други зборови, дали е можно да се ослободиме од карцином ако …

Повеќе »

(ВИДЕО) Освојувачката на Ролан Гарос од 2010. година победила рак

Поранешната освојувачка на Ролан Гарос, Франческа Скиавоне објавила дека победила на најважниот натпревар во нејзиниот живот и успешно излечила карцином. Италијанката беше најдобра на вториот Грен слем во сезоната 2010., освојувајќи осум други титули пред да се пензионира во 2018. година. View this post on Instagram "HI everyone, upon 7-8 …

Повеќе »

Авторката на најголемите хитови се бори за живот:Никогаш не ја преболи смртта на синот!

„Мајката никогаш не може да се помири со губитокот. Таа рана и болка остануваат за цел живот“… Славната авторка на текстови,Марина Туцаковиќ, на клиниката за онкологија во Србија, се бори за живот… Аца Лукас кој за својата успешна кариера може да и заблагодари многу и на Марина Туцаковиќ е сигурен …

Повеќе »

(ВИДЕО) Документарниот филм за Дејвид Боуви во јануари: Приказ на борбата со ракот и…

Документарниот филм за животот на легендарниот музичар Дејвид Боуви наскоро ќе ја доживее својата премиера. Документарецот со наслов “David Bowie: The Last Five Years” ќе прикаже архивски снимки и интервјуа на музичарот од изминатите 50. години кои досега не биле прикажани во јавноста. Филмот ќе биде прикажан на денот на …

Повеќе »