Tag Archives: боно

(ФОТО) ДЕНЕС МНОГУ СЕ САКААТ – Боно открил дека има полубрат кој не го познавал со години: „Татко ми тоа го чувал во тајност!“

Легендарниот фронтмен на групата U2 Bono открил дека има полубрат за кој дознал дури години подоцна, а кој татко му го добил со друга жена. Во интервју за BBC Radio 4 Desert Island Discs споделил повеќе детали. „Имам уште еден брат, кого го сакам и обожавам, а за кого не …

Повеќе »

(ВИДЕО) Преслушајте ја официјалната песна за Европското првенство во фудбал

За нешто помалку од еден месец, на 11. јуни, ќе започне уште едно Европско првенство во фудбал. Овој шампионат, на кој ќе учествуваат 24. репрезентации од Стариот континент, ќе се одржи за прв пат во дури единаесет европски земји. Штотуку е објавена официјалната песна на овој натпревар, снимена од популарниот …

Повеќе »

(ФОТО) Вистинска љубов: Славните личности ги откриле тајните на долгиот и успешен брак

Кога станува збор за врските факт е дека славните личности не се најдобар пример.Сепак, ги има и оние кои докажуваат дека секое правило има исклучоци и дека вистинската љубов е остварлива и кога сте во постојан фокус на медиумите. Барбара Стрејсенд и Џејмс Бролин во брак се 19. години. Барбара …

Повеќе »