Tag Archives: болно

(ВИДЕО) СРЕДЕ ЕМИСИЈА ВО ЖИВО ВОДИТЕЛКА ЈА ГРИЗНАЛА ЗМИЈА: Објавила ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО, па ја покажала повредата! Ова боли!

Водителката од Босна и Херцеговина, Вања Шемиќ, била касната од змија за време на снимањето на инсерт за емисија. Таа на социјалните мрежи објавила видео од каснувањето со опис: „Питонот е мало маче за овие змии околу мене, но кој ќе преживее каснување од питон, што можат да му направат …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) УЖАСОТ ШТО СЕ СЛУЧУВА КОГА ЌЕ СЕ РАЗМНОЖАТ БЛИСКИ РОДНИНИ: Овој филм со години е најгледан во Америка, а причината е чист ХОРОР

Семејството Витакер живее во Западна Вирџинија каде со децении инцестот се сметал за нормален. А ова видео ги покажува последиците од тоа Веќе пишувавме за најизопаченото семејство во историјата, Борџиите, но ваква приказна досега не сте слушнале: Било тоа во 2020. година кога Марк Лаит објавил документарно видео за семејството …

Повеќе »

(ФОТО) УБАВИНАТА НА ПРВО МЕСТО – Ким Кардашијан ги покажала резултатите од „болното, но вредно“ затегнување на стомакот

Американската реалити ѕвезда Ким Кардашијан на своите социјални мрежи откри дека се подложила на уште еден третман за нејзиниот добар изглед. На својот Инстаграм, Ким споделила фотографија од нејзиниот стомак по третманот на негово затегнување, покажувајќи ги резултатите. „Мислам дека ова е мојот омилен ласер. Боли, но вреди”, напишала Кардашијан …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОСАКАЈТЕ НЕШТО – МОМЧЕТО СО ЛЕУКЕМИЈА ИМАЛО САМО ЕДНА ЖЕЛБА! Денеска е Светски ден на желбите: Овој ден ја следи најемотивната приказна, а ова МОРА да го направите!

Светскиот ден на желбите е ден кој ги слави желбите во сите форми – и исполнети и неисполнети. Дури 48. земји ширум светот го одбележуваат овој ден, а приказната зад создавањето на овој празник е повеќе од трогателна. Имено, седумгодишниот Крис, кој имал леукемија, во 1980 годинасакал да биде полицаец, …

Повеќе »

МЗ: Дете (2) од згрижувачко семејство, изгладнето и дехидрирано, со долга историја на болести, не ја издржало битката за живот и покрај напорите на лекарите!

Пред пет дена детето 15 минути пред полноќ изгладнето и дехидрирано било донесено на Клиниката за детска хирургија. Од згрижувачкото семејство на лекарите и медицинскиот персонал не им биле дадени никакви информации за здравствената состојба на детето УК за Детска хирургија во Скопје, до Центарот за социјални грижи и до …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ТОПЛА ПРИКАЗНА КОЈА НЕ ОСТАВА РАМНОДУШЕН – Самохран геј татко усвоил сираче од Камбоџа: Момчето стасало до Олимписките игри во Токио!

Во 2000 година, Џери Виндл од Флорида посвоил момче по име Џордан од Камбоџа. Џордан во тоа време бил многу слаб, но израснал во силен млад човек кој ја претставуваше Америка на Олимпијадата оваа година. View this post on Instagram A post shared by Jordan Windle (@jordanpiseywindle) Џери отсекогаш сакал …

Повеќе »

АПЕЛ ЗА ПОМОШ ОД ХУМАНИ ЛУЃЕ ВО МАКЕДОНИЈА: Сите сме му потребни на ова мало бебе!

Апел за помош на семејство од Делчево кружи на социјалните мрежи. Нивното бебе боледува од втор степен нарушување на бубрезите, а неговата состојба со здравјето во моментов е алармантна. Да бидеме хумани, да подадеме рака и да помогнеме! Фото: Илустрација

Повеќе »

(ВИДЕО) Куче скитник постојано ги следел луѓето на улица – имал голема причина за тоа!

Колку пати ви се случило да ве следи куче скитник? Колку пати сте се исплашиле? Колку пати сте застанале и го помазиле тоа куче? Колку пати сте застанале и сте го нахраниле? Многу луѓе бегаат од такви животни поради страв или недостаток на емпатија. Но, тие често бараат помош затоа …

Повеќе »

(ФОТО ТАГА – МАЈКА ОБЈАВИЛА ФОТОГРАФИЈА ОД СВОИТЕ ДЕЦА ПОРАДИ КОЈА ПЛАЧАТ НА ФЕЈСБУК: „Мојата ќеркичка (5) наместо да си игра со децата седи со братчето (4) кое има леукемија и го теши…“

Тажна слика на малечката Обри (5) која го трие грб со нејзиниот помлад брат Бекет (4) која страда од леукемија додека повраќа по хемотерапија станала вирална и ги соочила луѓето со суровата вистина за оваа сериозна болест. „Она што никој не ти го кажува за ракот кај децата е тоа …

Повеќе »