Tag Archives: болници

МЗ: На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 920. пациенти, слободни кревети има

Во изминатите 24 часа  во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 920 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, во болницата во Битола се хоспитализирани 125 пациент позитивен и суспектен на …

Повеќе »

БЕЛГРАД – Податоци кои загрижуваат: Девојка на 22. години доживеала корона и инфаркт

Болниците за Ковид се полни со млади пациенти, короната не штеди ниту дваесетгодишници. Како што дознава Нова.рс, најмладата пациентка моментално има 22. години во болницата во Батајница, а за да ја направи ситуацијата уште потешка, таа имала и срцеви проблеми, па после короната доживеала срцев удар. Најтешките пациенти се испраќаат …

Повеќе »

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 31 пациент, а вкупно се лекуваат 479 болни, сомнителен и потврден за КОВИД -19

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 31 нов пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 479 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град. Во последното деноноќие, на интерните клиники имало вкупно 15 приеми и тоа двајца пациенти …

Повеќе »

Министерство за здравство информира: Во ковид центрите во Скопје за 24. часа се хоспитализирани 36 пациенти, а вкупно се лекуваат 467. болни, сомнителни и потврдени за КОВИД -19

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 36 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 467 лица сомнителни и потврдени за КОВИД-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град. Во последното деноноќие, на интерните клиники имало вкупно 19 приеми и тоа двајца пациенти биле …

Повеќе »

(ВИДЕО 18+) СРАМОТА – ВОЗНЕМИРУВАЧКА СНИМКА КОЈА ЈА ПОТРЕСЛА ИТАЛИЈА: Пациент заболен од корона умира во тоалет!

Видеото од постар човек, заболен од вирусут корона, кој умира во тоалетот во болницата во Неапол, стана вирално во Италија, а генералниот директор на болницата Ѓузепе Лонго рекол дека е тажно што ваквите настани се предмет на експлоатација. Според АНСА, мажот бил лекуван од вирусот корона во болницата Кардарељи, но …

Повеќе »

ПАНДЕМИЈАТА СЕ ЗАСИЛУВА: Во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 382. пациенти со симтоми на КОВИД-19

Во изминатите 24 часа, во Ковид центрите во Скопје се примени 38 пациенти со симтоми на вирусот КОВИД-19. На интерните клиники имало 12 приеми и тоа четири во ковид центарот на Клиниката за дерматологија, пет приеми во центарот на Клиниката за неврологија и три пациенти се хоспитализрани на Институтот за …

Повеќе »

СОБОРЕН ЦРНИОТ РЕКОРД ВО АМЕРИКА: Повеќе од 80.000 заразени за само еден ден – се зголемува бројот на хоспитализирани пациенти

Рекорден број од повеќе од 80.000 нови случаи на коронавирус се регистрирани во САД во последните 24 часа. Универзитетот Џон Хопкинс објави дека се потврдени 80.005 нови случаи во најзагрозената земја во светот, додека според податоците на веб-страницата на Kovid Trekking, тој број е 83.010, што е највисок дневен биланс …

Повеќе »

(ФОТО) Не е се сепак сјајно како што изгледа: Милијардерката нашминкана и во карантин – Еден детал ја издал!

Реалната ѕвезда Кајли Џенер и најмладата милијардер со порака се обидела да ги утеши своите 170 милиони следбеници на Инстаграм, и покажала како изгледа нејзиниот изглед во самоизолација. „Ви праќам љубов и молитви. Се надевам дека сето тоа ќе заврши наскоро“, напишала Џенер на Инстаграм. Таа објавила фотографија на која …

Повеќе »

КОРОНАВИРУСОТ ВО СПОРТОТ – Ѓоковиќ ја расплакал Италија: „Не можев да верувам кога видов колку уплатил!“

Новак Ѓоковиќ и во добро и во зло е со земјата која има посебно место во неговото срце. Неодамна славел со Италијанците, а сега со нив е и во најголемата трагедија. На почетокот на кариерата живеел и тренирал во Италија, чиј јазик совршено го говори. Впрочем, тоа го покажал на …

Повеќе »