Tag Archives: болница

(ФОТО) Додека познатиот глумец се бори со канцер, во болницата прави смешни фотографии

“Ви благодарам на сите што ми се јавувате тука и ми испраќате пораки. Убаво е да се добијат сите оние силни убави желби и љубов. И понатаму ќе ви ја кажувам мојата состојба”, се обратил актерот од болничката соба, кому неодамна му беше дијагностициран лимфом (карцином на крв) Американскиот актер, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТРАМП СЕ ЈАВИЛ СО ПОРАКА ОД БОЛНИЦА:„Не сакав да се кријам, наскоро ќе се вратам!“

Американскиот претседател Доналд Трамп се огласи на својот профил на Твитер. Тој најпрво се заблагодари на медицинскиот персонал за професионалноста и работата што ја завршиле. Тој рекол дека дошол во болницата „Волтер Рид“ затоа што „не се чувствувал најдобро“. „Сега се чувствувам многу подобро. Работиме напорно за да се вратиам …

Повеќе »

(ФОТО) Погледнете го болничкиот апартман на Доналд Трамп: Кристален лустер, маси, софи…ЛУКСУЗ!

Сега кога пристигна во болницата „Волтер Рид“ откако се здоби со треска, за американскиот претседател Доналд Трамп, кој е заразен со коронавирус, ќе се грижат 7.000 членови на медицинскиот персонал, вклучувајќи ги и најдобрите лекари во земјата. Трамп ќе престојува во Претседателскиот апартман, луксузен оддел во една од 88-те згради …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТРЕВОГА ВО АМЕРИКА: Трамп префрлен во болница, му следи серија тестови – снимил и порака!!

Претседателот на САД, Доналд Трамп е префрлен во Националниот воено-медицински центар Волтер Рид, каде што ќе остане неколку дена по совет на лекар, објави Белата куќа. President Donald Trump was taken by helicopter to Walter Reed Military Medical Center just now and will spend the “next few days” there, the …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЕЛО ГОРИ БАБА СЕ ЧЕШЛА, или…Докторка по физикална медицина во Ниш, ги вжештила социјалните мрежи во Србија

Нејзиниов настап слободно може да го наречеме „Село гори, баба се чешла“ бидејќи очигледно е дека нејзините перформанси и се поважни од состојбата во болницата каде бројот на заразени со ковид-19 се зголемува секој ден…. Томислава Петрушиќ, докторка по физикална медицина, ги вжештила социјалните мрежи во Србија. Снимката е направена …

Повеќе »

(ФОТО) НА ПРВАТА ЛИНИЈА НА ФРОНТОТ! И’ ГЛЕДААТ НА СМРТТА ВО ОЧИ И СЕ БОРАТ ЗА СЕКОЈ ЖИВОТ! Вака изгледаат РАЦЕТЕ на здравствените работници после 8. часови НОСЕЊЕ РАКВИЦИ!

Исцрпувачки смени, неизвесност, и гледаат на смртта во очи, се борат за животите на пациентите … со сето тоа сиве овие месеци се соочуваат медицинските работници во борбата против злобниот вирус ковид 19, кој убива илјадници животи низ целиот свет. На првата линија по неколку часови, понекогаш и по две …

Повеќе »

Го прогласиле за мртов, го кремирале, а ТОЈ после 2. месеци се ПОЈАВИЛ НА ВРАТАТА!

Јиао (43) се појавил на прагот два месеца откако семејството одржало погреб и го кремирала телото преземено од болницата Кинезот Јиао (43), кога лекарите го прогласија за мртов порано, се вратил дома жив, додека членовите на семејството биле шокирани. Јиао (43) се појавил на прагот два месеци откако семејството одржало …

Повеќе »

НЕВЕРОЈАТНА СНИМКА: Жена родила среде паркинг – не стасала до породилиштето!

Сузан Андерсон не можела да почека да дојде во породилиште. Додека со сопругот Јозеф возеле кон болницата Сузан добила болки, а нетрпеливото бебе сакало да се роди што е можно поскоро. Кога парот од Флорида пристигнал во болницата, Сузан започнала да се породува веднаш откако излегла од автомобилот. Сè е …

Повеќе »

(ФОТО) Брижит Макрон повторно во акција: Прво појавување на француската прва дама по епидемијата!

Првата дама на Франција, Брижит Макрон, со дополнителна претпазливост, полека се враќа на своите должности, но слободното време го користи и за активности што ја прават среќна. Јавноста копнееше по првата дама на Франција, Брижит Макрон (67), која не ја напушти Елисејската палата од затворањето на таа земја поради коронавирусот. …

Повеќе »