Tag Archives: болница

(ФОТО) ГОЛЕМО И ХУМАНО СРЦЕ НА ПОЗНАТАТА СТАРЛЕТА: Кајли Џенер донирала 500.000 долари за деца заболени од РАК и на тој начин одала ПОЧЕСТ на пријател!

Кајли Џенер донирала половина милион долари на детската болница во Вандербилт и на овој начин му оддала почит на својот пријател Хари Хадсон, пејач и текстописец кој се излекувал од рак. Џенер, во соработка со непрофитната организација „Teen Cancer America“, помогнала да се отвори дел од болницата каде што можат …

Повеќе »

(ВИДЕО) Вознемирувачки призор во трговски центар: Дете (4) висел од ракофатот на ЕСКАЛАТОР па паднал од висина од 20. метри!

Момчето (4) се бори за живот, откако паднало од висина од 20. метри, држејќи се за ракофатот на ескалаторот во руски трговски центар, ги преплашил присутните купувачи. Четиригодишното момче се здобило со сериозни повреди на главата кога, во отсуство на неговите родители, решил да го „испроба“ ескалаторот во трговскиот центар …

Повеќе »

(ФОТО) Тозовац: „Повеќе немам корона но сеуште сум во болница!“

“Короната си замина, ја нема повеќе. Ја излекуваа, но не знам зошто сè уште сум во болница. Јас не сум лекар, јас сум само пациент. Тие не ми рекоа ништо, Само дека треба да останам. Што се однесува до мене, можам да одам дома, но ги слушам лекарите, тие знаат …

Повеќе »

Починал славниот глумец Џорџ Сегал

Американскиот актер Џорџ Сегал починал на 87-годишна возраст, се вели во изјавата на неговата сопруга Соња во вторникот. „Семејството е скршено што мора да објави дека Џорџ Сигал почина утрово по компликациите предизвикани од операцијата за бајпас“, рекла Соња Сегал во изјавата испратена до Variety и Deadline Hollywood. Сегал стана …

Повеќе »

Тозовац порачал од болница:„Не е дојдено моето време да си заминам од овој свет, тапкам во место да излезам!“

Пејачот Предраг Живковиќ Тозовац се огласил од болницата од одделот за интензивна нега, каде е поврзан со слаб проток на кислород, но е многу оптимист за неговото лекување. „Вистина е дека завршив во болница поради пневмонија и корона, но многумина се борат со овој проблем. Веќе не е новост дека …

Повеќе »

Легендата на фолк музиката итно хоспитализирана поради корона: Славниот пејач е во тешка состојба – приклучен на кислород!

Бардот на југословенската народна музика Предраг Живковиќ Тозовац (85) вчера бил примен во КБЦ „Драгиша Мишовиќ“ во Белград со потврден корона вирус и пневмонија. „Неговата крвна слика не е добра, тој засега е во сериозна состојба, но е стабилен. Тој не е поврзан со респиратор, но прима терапија со кислород. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Драматично сведоштво на Благоја Грујовски за борбата со Ковид-19:„Ја научив лекцијата за вирусот корона на потешкиот начин!“

Благоја Грујовски е еден од најпопуларните фолк пејачи во Македонија и изведувач кој ужива во симпатиите и’ на публиката и’ на неговите колеги. Веселиот дух и редовната насмевка се негов заштитен знак, и секој го препознава по неговата срдечност и шега. Сепак, изминатите денови не биле лесни за овој весел …

Повеќе »

(ФОТО) Жена за време на снежната олуја, која ја погоди Америка, се породила во автомобил

Породувањето е незаборавно искуство за секоја жена, но Кејтлин Вакина ќе има за што да им раскажува на своите внуци. Оваа жена се породила за време на снежна бура што погоди дел од САД, вклучувајќи го и Конектикат, каде што живее. Кога сфатила дека е пред породување, таа и нејзиниот …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПАР СЕ ВЕНЧАЛ ВО КОВИД БОЛНИЦА: Изговориле „ДА“ додека состојбата на малдоженецот му се влошувала па завршил на респиратор!

Свршеници од Велика Британија истовремено завршиле во болница поради вирусот корона, а потоа таму се венчале. Двојката успеала да се венча само неколку моменти пред младоженецот да биде ставен на апарати за дишење. Елизабет Кер (31) и Симон О’Брајан (36) биле пренесени во универзитетската болница Милтон Кинс во Велика Британија …

Повеќе »