Tag Archives: болница

(ФОТО) Сестрата на Кристијано Роналдо ја исмејувала корона а сега завршила во болница!

Катија Авеиро, сестра на фудбалерот Кристијано Роналдо, минатата година се исмејуваше со вирусот корона, а сега заврши во болница поради пневмонија, што веднаш беше комплицирано од позитивниот тест за корона. Таа доби позитивен тест за коронавирус на 17 јули, по што нејзините симптоми се влошија, а во петокот доби пневмонија. …

Повеќе »

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Славјето се претворило во пекол: Играла покрај прозорецот па паднала од втор спрат!

Морничавата сцена ги потресла сите на забавата… Колумбискиот пејач Енгел Мелоди Ренфиго на својот Фејсбук профил објави видео на кое се гледа како една девојка паѓа од вториот кат на зградата на земја. Енгел бил гостин на приватна забава во Баранкилја, каде требало да отпее некои од најголемите хитови. Додека …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ВИСТИНСКИ БАКСУЗ! НАЈСРЕЌНИОТ ДЕН ВО ЖИВОТОТ ГО МИНАЛА ВО БОЛНИЦА: Наместо да игра и да се ВЕСЕЛИ таа пиела лекови против болки!

Венчавката треба да биде еден од најубавите денови во животот на секоја двојка, полн со среќа, радост, веселба и смеа и секако играње. Венчавката на една млада жена од смеа, играње и веселба стасала во амбуланта, лекови против болки затоа што успеала да го дислоцира коленото за време на првиот …

Повеќе »

(ФОТО) Славниот глумец од серијата “Peaky Blinders” починал на 48. години – само неколку часови откако бил пуштен од болница!

Тоби починал во својот дом само неколку часа откако бил пуштен од болницата. Според странските медиуми, додека тој лежел дома, почувствувал силна болка во градите. Тоби бил во Кралската амбуланта од август 2020. година. По враќањето дома, почувствувал болки во градите и трнење во рацете, а откако ги направиле сите …

Повеќе »

(ВИДЕО) Куче не сакало да ја напушти сопственичката – трчал по возилото за брза помош се до болницата!

ВЕРНО куче од Турција ги допре срцата на луѓето ширум светот откако трчал по брза помош во која била неговата сопственичка. Имено, на сопственичката и се слошило и со возило на брза помош била пренесени во болница, пренесува новинската агенција TRT Haber. Девојката имала доволно сила самостојно да влезе во …

Повеќе »

СЕ ПОЈАВИЛЕ ИНФОРМАЦИИ ЗА ТРОШОЦИТЕ ЗА ПОРОДУВАЊЕТО НА МЕГАН МАРКЛ: Поефтино е од ПРВОТО, но платиле повеќе од 20.000 долари!

Лилибет Дајана Маунтбатен-Виндзор е првата американска државјанка што станала кандидат за британскиот престол од раѓање. Меган Маркл се породи пред неколку дена и ја роди ќерката Лилибет Дијана во болницата Santa Barbara Kotidž, а она што ги интересира сите е колку чинело пораѓањето на војвотката.   View this post on …

Повеќе »

(ФОТО) Три дена после финалето водителката на Евровизија завршила во болница

Ники де Џегер, попозната под името Јутјуб името NikkieTutorials, која беше водителка на годинашната Евровизија во Ротердам, ги извести своите следбеници на Инстаграм дека завршила во болница. Ники снимила видео и им открила на своите милиони следбеници на Инстаграм дека завршила во болница по натпревар на кој ја водела музичката …

Повеќе »

(ВИДЕО) Роберт Де Ниро примен во болница: Актерот се повредил за време на снимање

Славниот актер се здоби со повреди за време на снимањето на нов филм Роберт Де Ниро бил примен во болница за време на снимањето на филмот во Оклахома. Актерот ја повредил ногата, но тој веднаш отишол во болница во Њујорк да се прегледа. Според странските медиуми, не е познато за …

Повеќе »

(ФОТО) Слаѓана Милошевиќ итно префрлена во болница: Здравствената состојба на славната рокерка критично

Најпознатата рокерка синоќа била префрлена во болница поради внатрешно крварење Слаѓана Милошевиќ (65) моментално е во Ургентниот центар во Белград, а нејзината здравствена состојба не е добра. Имено, на пејачката вчера и се слошило, имала внатрешно крварење, па веднаш и била укажана итна медицинска помош, по што лекарите решиле да …

Повеќе »