Tag Archives: болница

(ФОТО) Познатиот глумец опериран – бремената сопруга стравува покрај него!

Овие денови е опериран Алек Болдвин. Неговата сопруга Хилариа за се’ ја известила јавноста и покрај бременоста е покрај него, сето време.Инаку, инструкторката по јога е бремена со нивното четврто дете. Алек Болдвин овие денови минува низ нешто потешки денови. Имено, познатиот глумец е опериран и моментално се наоѓа во …

Повеќе »

(ФОТО) Тежок период: Селена Гомез повторно завршила во болница

Младата глумица и пејачка, Селена Гомез, изминатата година минала низ тежок период, од транслапнатација на бубрег поради лупус, до медискиот притисок поради враќањето на Џастин Бибер. I’m very aware some of my fans had noticed I was laying low for part of the summer and questioning why I wasn’t promoting …

Повеќе »

Пеле во болница или одмора дома?

„Бразилската фудбалска легенда, Пеле, бил итно пренесен во болница откако колабирал поради замор“ пренесоа светските медиуми. За 77.годишниот Пеле овој викенд во Лодон, Асоцијацијата на спортски новинари, организирала вечера во негова чест, но тој морал да го откаже своето присуство. „Над Пеле се направени неколку тестови кои покажуваа сериозен замор“, …

Повеќе »

(ФОТО) Силвестер Сталоне завршил во болница по негирањето на сексуалното злоставување!

Се шпекулирало дека Сталоне го мачеле тахикардија, висок притисок и вртоглавица и дека тоа му е од стрес поради обвинувањата за сексуално злоставување… Холивудскиот акционен херој Силвестер Сталоне ги загрижи своите обожаватели откако завршил во болнички центар во Лос Анџелес, каде му правеле испитувања по наредба на лекар. Врз основа …

Повеќе »

(ФОТО) Нема крај за маките на победникот на Евровизија: Собрал повторно во болница!

Португалскиот музичар Собрал во болница го посетува семејството кое се надева дека Божик ќе го прослави дома, но лекарите сметаат дека шансите тоа да се случи се многу мали… Португалецот Салвадор Собрал (27) се вратил на интензивна нега во болница после тешките компликации предизвикани со инфекција која довела до откажување …

Повеќе »

(ФОТО) Сопругата на Оливер Драгојевиќ се огласила по повод болеста на сопругот: „Оливер е супер и ќе биде дома за Божик!“

Оливер Драгојевиќ пред неколку месеци дознал дека е болен од тешка болест. Хрватскиот пејач, кој не се предава и е голем борец, се обидел да го победи ракот на плуќа.Поради тешката болест Оливер одел на хемотерапии, лежел во болница па едно време имаше и вести дека починал или дека е …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кружните автомобилистички трки во Скопје донесоа излетување и повеќе повредени…за среќа без опасност по животот

Македонија вчера имаше можност да следи кружни автомобилистички трки во Скопје, но за жал тие станаа сведоци на ужасен инцидент, кој ја прекина трката „Скопје 2017“. Трката беше прекината во четвртата дивизија во осмиот круг поради излетувањето на Урош Бркиќ при што е повреден организаторот на трката и претседател на …

Повеќе »

Андреа Бочели паднал од коњ: Има тешки повреди на главата и колковите

Итната служба смета дека неговите повреди на главата и колковите се сериозни но животот не му е во опасност. Но, италијанскиот тенор на социјалните мрежи ги разубедил фановите дека станува збор за сериозна повреда „Тоа беше обичен пад од коњ. Ако нема компликации можеби и денес ќе ме пуштат дома“ …

Повеќе »

Аца Лукас во притвор

Откако ја претепал поранешната сопруга Соња Вуксановиќ, фолк пејачот одлета за Цирих каде имаше настап со Шабан Шаулиќ и Миле Китиќ. По враќањето во Белград, 48. годишниот Аца Лукас отишол во полициска станица на сослушување, но му бил одреден притвор во траење од 48 часа, пишуваат српските медиуми. Неговата сопруга …

Повеќе »