Tag Archives: болница

(ФОТО) На Сергеј Трифуновиќ му се слошило на претстава и е итно префрлен во болница

Сергеј Трифуновиќ откако му се слошило среде претстава завршил во болница, јавуваат српските медиуми. Глумецот требало да ја игра претставата „Воз“ во Нови Сад, но после само пет минути претставата била прекината и глумецот го повлекле од сцената. Трифуновиќ, се наведува, ја замолил публиката за разбирање и ја откажал претставата, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Снимка од иживување на болничарите над стар и болен човек ја згрозила јавноста!

Снимката од иживувањето на болничарите над постар болен маж, во болница, кого го шутираат и гаѓаат со папучи ја згрозила јавноста во Русија… Вработен во болницата, на девојка која ја запознал преку социјалните мрежи,и испратил снимка од иживувањето мислејќи дека ќе ја воодушеви. Директор на една руска болница за ментално …

Повеќе »

(ФОТО) Младата пејачка и глумица повторно хоспитализирана поради емоционален слом

Иако како главна причина за повлекувањето од социјалните мрежи го навела нејзиното ментално здравје кое сака да остане нормално, многумина нејзината емоционална нестабилност ја поврзале со венчањето на нејзиното поранешно момче Џастин Бибер со манекенката Хејли Болдвин Пејачката и глумица, Селена Гомез, вчера била хоспитализирана поради емоционална нестабилност, пренесува таблоидот …

Повеќе »

(ФОТО) Чендлер од „Пријатели“ последните три месеци ги минал во болница

Пери во почетокот на август завршил на итна операција во волница во Лос Ангелес поради пукање на дебелото црево. За среќа, на време отишол на лекување… Глумецот Метју Пери (48) најпознат по улогата на Чендлер Бинг во хит серијата „Пријатели“, изминатите месеци не се појавувал во јавност, а не бил …

Повеќе »

Убава приказна за почеток на денот: И’ кај нас сепак има добри луѓе!

Животот пишува разни приказни. Иако до нас најчесто допираат оние лошите, има и добри… Ги има и оние кои ви создаваат топлина околу срцето, ви измамуваат насмевка и повторно ви го враќаат оптимизмот и вербата во луѓето… Една таква приказна, на својот профил на Фејсбук, раскажа и Венци Трајков· „Мајка …

Повеќе »

(ФОТО) Пинк во болница: Концертите откажани на непознато…

„Веќе двапати бев болна, како и моите деца, на оваа австралиска турнеја, но првиот пат успеавме да протуркаме“, рече Пинк (38) на социјалната мрежа. Пејачката ги одложила концертите во Австралија после заболела од гастритичен вирус, а поради дехидрација минатата недела заврши во болницата. Една од најголемите поп ѕвезди на денешницата, …

Повеќе »

(ФОТО) Младата пејачка конечно почна да се опоравува: Деми Ловато и’ се обрати на јавноста!

Љубовта која сите вие ми ја пруживте, никогаш нема да биде заборавена и го очекувам денот кога ќе кажам дека тешките времиња се веќе минато… Пред помалку од две недели, пејачката Деми Ловато беше хоспитализирана поради предозирање со опојни средства. Откако нејзините блиски извори се обидуваа да негираат дека таа …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Компликации:25. годишната пејачка и понатаму е во болница и не е добро!

Иако се очекувало пејачката веќе да биде дома, поради неочекувани компликации Деми е задржана во болница и уште се опоравува. Наводно има висока температура… Пејачката Деми Ловато, 25 години,повеќе од една недела е во болница во Лос Ангелес, во која заврши поради предозирање со непознат опиат, пишува Mirror. Иако се …

Повеќе »

(ФОТО) Збогум легендо: Оливер Драгојевиќ починал утрово во болница во Сплит

Легендарниот пејач Оливер Драгојевиќ починал утрово околу 5. часот во болницата во Сплит. На 71.годишна возраст во Сплит почина легендата на хрватската музика Оливер Драгоевиќ. Пејачот почина една година откако му беше дијагностициран рак на белите дробови. Веста за смртта ја потврдило семејството Драгојевиќ за „Слободна Далмација“. Тој починал утрово …

Повеќе »