Tag Archives: болница

(ФОТО) Неда Арнериќ: Тагата по сопругот појака од желбата за живот!

Во средината на декември, минатата година, сопругот на глумицата, доктор Милорад Мештеровиќ, ја загубил борбата со тешката болест. Неда и тој се сакале полни 35. години… Филмската ѕвезда Неда Арнериќ (65) синоќа во тешка состојба завршила во болница… Како што пишувавме, откако не ја добил на телефон нејзиниот брат со …

Повеќе »

(ФОТО) Неда Арнериќ итно префрлена во болница: Братот ја нашол онесвестена на подот во станот!

Глумицата Неда Арнериќ била итно префрлена во болница, пишува Блиц. Според сознанијата на српскиот таблоид, братот упорно се обидувал да ја добие на телефон, но Неда не се јавувала. Тогаш повикал бравар и ја обил вратата од станот. „Неда ја затекнале како лежи на подот. Екипа на брза помош дошла …

Повеќе »

Споделувајте за да и помогнеме на Маја Рековиќ: Се бара донор за да ја победи леукемијата!

Радио Валандово на Фејсбук објави апел за помош на Маја Рековиќ која се бори со леукемија и на која и е потребен донор… „Барајќи ДОНОР за да се ја победам леукемијата, сретнав луѓе,кои безусловно и несебично дојдоа да помогнат..никогаш не помислив дека на ваков начин ќе барам помош..ама вашите 5ml …

Повеќе »

(ВИДЕО) Морничави сцени од болница: На бебе со фластер му ја залепиле устата!

„На бебето, иако има проблеми со белите дробови, цуцлата му е залепена со леплива лента“, напишала жена покрај оваа снимка која е објавена на интернет. Мајка од Русија ја нападнала болницата поради како што вели „ужасниот начин“ на кој волницата се однесувала со нејзиното бебе старо 12. недели. „Оние кои …

Повеќе »

Марадона итно хоспитализиран поради внатрешно крварење

Диего Армандо Марадона е итно примен во болница во Буенос Аирес, јавуваат тамошните медиуми. Најдобриот играч во историјата на фудбалот извршувал рутински лекарски прегледи на кои лекарите му откриле крварење во желудникот. Итно го префрлиле во хлиниката Оливос во добростоечкиот дел ан Буенос Аирес, на дополнителни испитувања. Аргентинскиот портал „Оле“ …

Повеќе »

(ФОТО) Лепа Брена во болница:„Не сум исплашена, но понекогаш ме фаќа криза!“

Лепа Брена по враќањето од Скопје завршила во болница во Белград. Пејачката со денови трпела неподносливи болки во главата па на крај морала да оди на лекар. Веднаш и било направено скенирање во една приватна клиника, каде пристигнала многу исплашена. Косопственичката на „Град продукција“ од минатата недела имала проблеми со …

Повеќе »

(ФОТО) Тешка година за холивудската ѕвезда: Прво му изгорела куќата, а сега завршил во болница

После бројни прегледи лекарите откриле дека глумецот е болен од дивертикулитис, односно воспалување или инфекција која може да се појави по цела должина на цревата. Итно му препишале терапија... Холивудскиот глумец Џерард Батлер (49) е итно хоспитализиран и се наоѓа во болница во Санто Доминго, пренесува The Sun. Неколку дена …

Повеќе »

(ФОТО) „Нарко дилер“ дошол во болница: Дарко Лазиќ се бори за живот а бара дрога!

Во понеделникот медицинска сестра, првпат, забележала непознат маж во триесеттите години како се обидува да влезе во собата на Дарко Лазиќ. Таа веднаш му пришла и го прашала кај кого дошол… Лекарите кои се во клиничко-болничкиот центар во Земун во последен момент спречиле непознат маж да влезе во просторијата за …

Повеќе »

(ФОТО) Денес е луксузно одморалиште за оние со длабок џеб а некогаш…

Ако се изземат тврдините и Кинескиот ѕид долг 8,8 милиони метри, Британија некогаш била сопственик на најголемата зграда во светот. Кралската болница „Нетлеј“, наречена и „куќа на болката“ е изградена во 1856. година поради Кримската војна, била најголема, но и најдолга зграда во свое време. На брегот на Саутемптон се …

Повеќе »