Tag Archives: болница

(ВИДЕО) Оскаровката префрлена во болница после сообраќајна несреќа: Автомобилот завршил на кровот!

Американската актерка Хелен Хант (56) била пренесена во болница по сообраќајна несреќа во Лос Ангелес, во која нејзиниот автомобил се превртел од силината на ударот. Според странските медиуми, Оскаровката во моментот на несреќата била во автомобилот, односно кога друго возило удрило во страната на нејзиниот автомобил.   Во видеото објавено …

Повеќе »

НОЌЕН КОШМАР НА СЕКОЈ ДОКТОР – ЛЕКАРИТЕ ПРИЗНАЛЕ: За овие свирепи болести пациентите најчесто добиваат погрешна дијагноза!

Многу често тие „промашуваат“ тумори, васкуларни проблеми и инфекции што можат да доведат до сепса… Погрешно дијагностицирање е најчеста медицинска грешка, но и најсериозна. Бројот на оштетени од погрешно дијагностицирање е непознат, но се проценува дека приближно 40. до 80.000. смртни случаи во американските болници се поврзани со погрешно дијагностицирање, …

Повеќе »

Необичен случај во Приштина: Се родило бебе со два пола

На гинеколошко – акушерското одделение во болницата во Приштина се случила многу ретка појава – се родило бебе со два пола. Лекарите на одделот за гинекологија на Клиниката во Приштина деновиве се соочија со исклучително ретка појава – раѓање на бебе со два пола, објави приштинскиот портал Front onlajn. Бебето …

Повеќе »

(ВИДЕО) СРАМНО И ЗАГРИЖУВАЧКИ: Во кумановската болница жена со мозочен удар живее во агонија, со отворена рана и ја лазат муви…

Илинка Арсовска од село Пелинце е 43 годишна жена кој во кумановската болница ја доживува најтешката агонија во животот. Лежи со отворена рана, ја лазат муви,нечисти или со флеки чаршафи и нема кој да ја нахрани. Агонијата на оваа млада жена трае три месеци, пренесува Досие.мк. На 26 март добива …

Повеќе »

(ФОТО) Животна драма на поранешниот холендски репрезентативец:„Како да и објаснам на ќерка ми дека татко и умира?“

„Лут сум поради болеста. Лут сум што зависам од други. Не можам ништо сам. Фрустриран сум. Но најмногу од се поради тоа што ќерката ќе ја оставам сама. Како да и кажам дека нејзиниот татко умира“ Поранешниот репрезентативец на Холандија и легенда на Ренџерси, Фернандо Риксен, се бори со тешка …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Шампанско, јастог и 30.000 евра: Тука се породила Меган Маркле!

Иако се шушкало дека Меган Маркле посакува да роди дома, британските медиуми пишуваат дека војвотката сепак родила во болницата „Портланд“ во Лондон.  Наводно, Меган во болницата  пристигнала во недела доцна вечерта, а родила во 05.26 часот, во понеделник. Во таа луксузна лондонска болница родила и Викторија Бекам, а Британците пишуваат …

Повеќе »

Меган Маркл поради компликации ја очекува индуцирано породување!?

Терминот на породување на војвотката од Сасекс, според информациите кои ги наведуваат странските медиуми, минал уште на 28. април. И’, додека сите со нетрпение го исчекуваат доаѓањето на кралското бебе се прошириле и не така добри вести. Имено, кога станува збор за првата бременоста на Меган, а таа има 37. …

Повеќе »

(ФОТО) Татко постелнината ја претворил во друштвена игра за да ги забави децата во болница!

На таткото и бизнисмен, Кевин Гејтлин,му бил доволен еден поглед на чаршавите во креветот за да дојде до неверојатна идеја. Ги претворил во шарени, забавни и интерактивни игри за децата кои се хоспитализирани во болница. Откако во болница го посетил болниот син на пријател, сфатил дека на детето му е …

Повеќе »

(ВИДЕО) Им ги олеснуваат операциите на децата: Со автомобилчиња до салата!

Болницата The Doctors Medical Center во Калифорнија набавила два автомобили на далечинско управување. Нивните малечки пациенти во автомобилчиња самите се возат до операционата сала, што го намалува стресот пред оперативните зафати. „Гледаме дека стресот и стравот исчезнуваат штом влезат во автомобилчето“, пишува на страната на Фејсбук. На објавеното видео се …

Повеќе »