Tag Archives: болки

Колку долго смеат да се земаат таблетки против болки? Ова е одговорот!

Честопати земаме лекови против болки лесно, без да размислуваме за нивниот ефект врз телото. Како најчестите делуваат аналгетиците што секому се на дофат на рака и колку долго можат да се земаат во континуитет? Кога зборуваме за лекови против болки, особено е важно да се истакнат оние без рецепт, кои …

Повеќе »

(ФОТО) Холивудската глумица во болки после вакцинирањето:„Морам да ви ја кажам вистината…„

Актерката Тара Раид на Инстаграм открила дека била вакцинирана против короната, но патем се пожалила и дека не и било лесно. „Јас се вакцинирав и морам да ви ја кажам вистината. Страшно ме боли, се чувствувам како некој да ме застрелал со пиштол во раката”, напишала таа покрај фотографијата од …

Повеќе »

(ФОТО) Снимка од ренген го шокирала светот: Сите се прашуваат како жената можела да живее со ОВА во себе?

Едно снимка од ренген од виетнамска болница го зачуди целиот свет. Една Виетнамка дошла во Ургентниот центар жалејќи се на силна болка во стомакот, но и под него. Vietnamese Woman Allegedly Has 400-Gram Bladder Stone Surgically Removed https://t.co/Tma81X59jL pic.twitter.com/munYyjuKCj — ✪ⓏⒶⒾⓇⓄⓁ✪ (@zairolhamisam) January 18, 2021 Бидејќи таа повеќе не можела …

Повеќе »

АЛАРМ дека нивото на витамин Д во вашето тело е премногу ниско: Се јавуваат овие симптоми!

Обрнете внимание на овие суптилни знаци Витаминот Д го произведуваат клетките на кожата кога се изложени на светлина, што го прави уникатен меѓу другите витамини кои обично треба да се внесат во организмот. Иако сонцето е обично најдобриот извор на витамин Д, не е секогаш лесно да се биде на …

Повеќе »

(ФОТО) Казнети со 77. удари со стап од ратан за водење љубов – во нивниот стан!

Се чини дека нема полоша осуда од тоа да се биде геј човек кој го пронашол својот партнер, ако живеете во Индонезија. Не е потребно на кој било начин да ја испровоцираат јавноста или да им „бодат очи“ на неистомислениците со нивната љубовна приказна. Доволно е да се слушне дека …

Повеќе »

(Рецепт) Чудесен мелем на Ирина Воливикова: Ја елиминира болката во зглобовите!

Секој може да го направи овој мелем кој потекнува од југот на Русија и помага при сите шинувања, истегнувања, вкочанетост, модринки, болка во скелетот и мускулите. Подобар е од која било реклама, не чини скоро ништо, освен трудот и вашата верба дека тоа добро ќе го направите. Мелемот за сите …

Повеќе »

Папата Францис не се чувствува добро: Откажано учество на јавни настани поради болки

Папата Францис денес повторно го откажа учеството на јавни настани поради болка во долниот дел на грбот. Како што беше соопштено од Ватикан, 84-годишниот поглавар на Римокатоличката црква го откажа учеството во три настани во следните денови поради повторување на невропатијата на ишијас.   View this post on Instagram   …

Повеќе »

(ФОТО) На глумецот кој бил итно хоспитализиран дијагностициран му е рак од четврти стадиум

ПО веста дека 44-годишниот актер Дастин Дајмонд е итно хоспитализиран и дека неговото семејство стравува од рак, лекарите конечно му поставиле дијагноза и ја откриле причината за болката што ја претрпувал во последните неколку дена. Сомнежите на семејството за жал биле потврдени и на актерот му бил дијагностициран карцином на …

Повеќе »

(Рецепт) СОВРШЕН НАРОДЕН ЛЕК – Црн слез: Помага против кашлица, бактериски инфекции, воспаление на кожата, болки, чешање и сува кожа

Една од најчестите употреби на црниот слез е против болки, кога се нанесува локално врз кожата. Ако имате модринки или повреди на кожата, може да направите облога од листовите и да ја поставите врз болното место. Слезот (Malva Sivestris) расте со височина од над 1 метар. Стеблото е округло, разгрането …

Повеќе »