Tag Archives: болки

(Рецепт) ЛЕК ОД ПРИРОДАТА – Руски препарат за болки во зглобовите

Болките во зглобовите веќе не се резервирани само за постарите лица … Проблемите со колената, рамената, лактите и зглобовите се последица на долго седење на компјутер и слаба човечка активност. Овие проблеми почнуваат да се манифестираат по 45 -годишна возраст, но тие не се туѓи дури и во триесеттите години. …

Повеќе »

Со овие намирници зглобовите помалку ќе ве болат

Храната што ја јадете може да помогне во здравјето на зглобовите, како и на коските. Храната што ќе ја изберете може да ви помогне на патот за да избегнете проблеми, но исто така и да ги ублажите проблемите доколку веќе постојат. Ако се борите со артритис, има храна што може …

Повеќе »

На овој начин телото се буни: Знаци дека јадете премногу леб, а не се вишок килограми!

Лебот долго време се сметаше за главен виновник кога станува збор за дебелеење. Иако ова не е целосно точно, може да се претера и со оваа намирница. Лебот не е проблематичен само поради калориите, туку и поради обработените јаглехидрати кои предизвикуваат благо воспаление во организмот. Тие можат да бидат причина …

Повеќе »

ТАМУ КАДЕ ШТО ТАБЛЕТИТЕ НЕ ПОМАГААТ – Најдобар природен лек: Со комбинација на ова масло и сода, ќе се ослободите од болки во грбот, алергии, габички

Оваа мешавина се користи и за смирување на каква било иритација на кожата, како што се каснувања од комарци и инсекти, за подмладување на кожата на вратот, како и за отстранување на папиломите од кожата. Алергиски осип: Измешајте 3 лажици сода бикарбона и 1 лажица рицинусово масло и нанесете ја …

Повеќе »

(ВИДЕО) СО ТАНЦ ПРОТИВ БОЛКИ: Бразилски доктор танцува со трудниците за да им ги олесни болките

На социјалните медиуми тој веќе ги освоил симпатиите на многумина… Бразилскиот лекар на креативен начин им ги олеснува болките на неговите бремени пациенти. Тој веќе ги освоил симпатиите на многумина на социјалните мрежи поради неговиот метод за релаксирање на бремените жени. Имено, лекарот танцува со своите пациентки и на тој …

Повеќе »

Со овие билки ќе се ослободете од болните менструации!

Кога ќе дојдат „оние денови“, често дури и најсилните аналгетици не помагаат! Но, затоа постојат билки кои можат да ве ослободат од болните менструални болки со своите лековити својства. Болките за време на менструацијата или менструалните грчеви не се невообичаени и повеќето жени ги доживуваат, иако може да бидат со …

Повеќе »

(ФОТО) Фотографиите на стапалата на балерините се болни и за гледање

Додека грациозно се движат споени со музиката, никогаш не би помислиле на болката што балетините мораат да ја поднесуваат. Повеќето девојки кои сонуваат да станат балерини се откажуваат по само неколку обиди да изведат пируета на прстите. Оние кои продолжуваат во таа насока мора да бидат подготвени на брутални тренинзи, …

Повеќе »

(ФОТО) Бред Пит сликан како во инвалидска количка напушта болница

Бред Пит е сè уште среде тешка судска постапка на развод со Анџелина Џоли, а тој исто така решава здравствени проблеми, а ги загрижил обожавателите откако бил фотографиран во инвалидска количка на Беверли Хилс. Бред бил едвај препознатлив во лежерно, спортско издание со качулка преку главата, очила за сонце и …

Повеќе »

Моќна состојка на ЃУМБИРОТ има јако делување во борбата против инфекциите: Зошто би требало почесто да се најде на менито?

Ѓумбирот има многу здравствени придобивки, и тој е одличен додаток на оброците. Ѓумбирот е цветно растение по потекло од Југоисточна Азија. Го класифицираат како највкусен и најздрав зачин на планетата. Може да се користи како свеж, сушен, во прав или како масло и сок. Во последните неколку години, тој стана …

Повеќе »