Tag Archives: болки

(ФОТО) ПРВ ПАТ ПРОГОВОРИЛА – ПЛАЧЕВ И ПАЃАВ НА ПОДОТ: Шок исповед на музичката дива! Три пати го доживеала она што е НАЈГОЛЕМАТА БОЛКА за секоја жена!

Музичката дива Шер се отворила за спонтаните абортуси кои ги доживеала за време на нејзиниот несреќен брак со Сони Боно. Таа своето искуство го споделила на Твитер и напишала дека доживеала три спонтани абортуси, од кои првиот на 18. години. – Бев сама во нашата куќа. Сони дојде дома, а …

Повеќе »

(ФОТО) ВИМБЛДОН – Надал се повлече: „Не можам вака да победам два меча!“

Рафаел Надал се повлече од Вимблдон. Шпанскиот тенисер во петок нема да игра во полуфиналето на Вимблдон. Ник Киргиос на тој начин веќе обезбеди пласман во финалето. Одлуката за повлекувањето, за што во вчера се одржа вонредна прес-конференција, Надал ја донесе по лесниот тренинг во четвртокот кој траел околу 45. …

Повеќе »

(ФОТО) Надал: „Сакам да го освојам Вимблдон“

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал на јавно обраќање ги откри своите планови за настапот на Вимблдон. Тенисерот моментално се наоѓа во родната Мајорка, каде разговараше со новинарите и одговараше на нивните многубројни прашања. Претставниците на медиумите се интересираа како се чувствува тој, со оглед на тоа што поради проблеми со стапалото …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тешка повреда на Зверев, мораше да го предаде мечот – Надал во финале на Ролан Гарос

Три часа тенис и на крајот најлош можен исход – Александар Зверев го повреди десниот скочен зглоб и беше принуден да го предаде мечот. 👏#RolandGarros pic.twitter.com/92f8AhegIQ — Roland-Garros (@rolandgarros) June 3, 2022 Во првиот поен од тајбрејкот од вториот сет, по три часа игра, Зверев многу незгодно ја искриви ногата …

Повеќе »

(ФОТО) Надал ја анестезирал ногата: Застрашувачко откритие на шпански новинар!

Анхел Гарсија за радиото „COPE“ открил дека шпанскиот тенисер речиси сигурно нема да игра на Вимблдон и УС Опен и дека прашање е дали некогаш повторно ќе игра доколку не најде решение. Рафаел Надал играше против Новак Ѓоковиќ во четвртфиналето на Ролан Гарос како во своите најдобри денови, немаше никакви …

Повеќе »

Еден витамин може да помогне во спречување на артритис или намалување на потешките симптоми

Она што е сигурно е дека ниту една промена на животниот стил не може да гарантира дека нема да добиете артритис, но постојат некои навики кои би можеле да помогнат да се намали ризикот од потешки симптоми на болеста. Некои од овие навики се поврзани со исхраната, а новите студии …

Повеќе »

Повремените болки под десното ребро укажуваат на сериозен проблем со еден орган

Болката или непријатноста на десната страна на стомакот веднаш под ребрата е можен знак дека црниот дроб е оштетен и можеби првиот видлив симптом на заболување на замастен црн дроб, кое често нема никакви симптоми. Повеќето луѓе ќе ја развијат само првата фаза на замастен црн дроб, а многу често …

Повеќе »

ДОКТОР СЕКОГАШ ЌЕ БИДЕ СО НАДАЛ: Шпанецот со години има РЕТКА БОЛЕСТ која го довела до ОЧАЈ! Пред Ролан Гарос има само ЕДНА ОПЦИЈА!

Проблемите започнале на почетокот на кариерата на Надал, а со текот на времето се влошувале… Рафаел Надал во јуни ќе го прослави својот 36-ти роденден. Тој е далеку од врвната форма и физичката подготвеност која беше негова голема предност во текот на неговата кариера. Неговата желба сепак да се натпреварува …

Повеќе »

(ФОТО) Бразилка родила син на концерт на „Металика“

СУПЕРМАРКЕТИ, автомобили, лифтови… се само дел од необичните места каде се раѓаат бебиња, а ваквите вести многу брзо го обиколуваат светот. Бразилката Џоис Фигеиро ги добила своите трудови за време на концертот на „Металика“ на стадионот Куто Переира во Куритиба, Бразил во саботата навечер. Таа на Инстаграм споделила детали за …

Повеќе »