Tag Archives: болка

(ВИДЕО) Неверојатна приказна: Куче скитник сам влегол кај ветеринар и покажал каде го боли!

Неверојатната приказна за кучето од Бразил стана вирална, а милиони луѓе ширум светот со неверување ја следат бидејќи сè е снимено од надзорната камера на ветеринарната клиника. Дури и вработените не можеле да поверуваат кога слабо куче скитник директно од улицата влегло во амбулантата и бил во тешка здравствена состојба. …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОСЛЕ ОВА ЌЕ СПИЕТЕ СО ЕДНО ОТВОРЕНО ОКО: „Ништо, госпоѓо, најдобро ви е до темел да ја запалите куќата…!“

Мајка од Сиднеј снимила вистински хорор кој се одвивал на sидовите од спалната соба на нејзината ќерка… Клаудија Домроуз од Австралија неодамна во собата на нејзината ќерка пронашла сцена со која се следува крвта. Имено, околу 20 пајаци се собрале во аголот од собата, а таа успеала да ја сними …

Повеќе »

Пејач од The Voicea починал само два дена откако на фановите им се пожалил на болка

Ѕвездата на мексиканскиот The Voice, Џери Демара почина на 43-годишна возраст откако на својот Фејсбук профил се пожалил на неподносливата болка предизвикана од самоинјектирање на витамински инјекции во задникот, пишува Метро. Демара, со вистинското име Герардо, снимил видео што го објавил 48 часа пред смртта во кое открил дека е …

Повеќе »

(ФОТО) Шокантна исповед на Сузана Манчиќ: „Родив мртво дете!“

Водителката како гостинка во една емисија по прв пат јавно открила дека родила дете кое не преживеало… Сузана Манчиќ не е личност која зборува премногу за својот живот, но пред неколку дена ги изненади сите со признание за време на гостувањето во една емисија. Гледајќи ги сликите на починатото дете, …

Повеќе »

(ФОТО) Мишо Ковач: „Синот Еди ми фали до болка, но е во мојата душа!“

Животот на пејачот Мичо Ковач беше обележан со голема трагедија, со која тешко се справи и поради што крена рака на себе, во еден момент. Тој сега зборуваше за болната тема – смртта на неговиот син Еди, кој беше убиен во 1992. година како војник, а Мишо истакнува дека му …

Повеќе »

(ФОТО) Вдовицата на Коби Брајант неутешна: „Денес таа би матурирала!“

Ванеса Брајант и оддала почест на покојната ќерка Џиана на денот кога требало да заврши средно училиште. “Честитки, Џиџи. Те сакам засекогаш и вечно. Јас сум толку горда на тебе”, напишала таа на Инстаграм со фотографија од дипломата. Џиана, нејзиниот татко Коби Брајант и седум други лица загинаа во хеликоптерска …

Повеќе »

Масло кое е најкорисно за човековото здравје: 3. капки дневно придонесуваат за 6. промени во телото

Маслото од оригано претставува природен антибиотик кој ги убива бактериите, но и ги уништува габите… Во медицински цели, ориганото се користи веќе со години, а во последните неколку децении неговото позитивно влијание на здравјето се потврдува и преку медицински истражувања. Во свеж или сушен облик се користи во готвењето, но …

Повеќе »

Овие хороскопски знаци одбегнуваат врска бидејќи се плашат дека ќе бидат повредени

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… КОГА со некого ќе започнете врска, преземате ризик да бидете повредени. Ова е токму причината зошто одредени хороскопски знаци се плашат и кои даваат се од себе да не …

Повеќе »

(ФОТО) Американска работа – КОМУ Е СЕГА ДО ПАРИ: Додека семејството тагува и се справува со болката, медиумите го пресметале богатството на Коби Брајант!

Ванеса Брајант и нејзините три ќерки, после смртта на Коби и Ѓијана сега ништо не може да ги утеши. View this post on Instagram A post shared by Vanessa Bryant 🦋 (@vanessabryant) on Dec 29, 2019 at 7:54pm PST Тие се навикнати да живеат во богатство, но парите сега сигурно …

Повеќе »