Tag Archives: бои

Еве што омилената боја на облека открива за вас!

Прочитајте што велат психолозите и водете се со тоа кога следниот пат ќе тргнете на важен состанок… Научниците велат дека на основа на бојата која често ја бирате може многу нешта да се заклучат за самата личност. На основа на дневната комбинација, ваков прв впечаток оставате на соговорниците… Сина Сините …

Повеќе »

Што ни кажуваат боите со кои ги боиме јајцата?

Дознајте што „ви донесуваат“ боите кои сте ги избрале со нив да ги обоите велигденските јајца. Традицијата на боење се задржала со векови. Некои се придржуваат по сите црковни правила, додека други сакаат малку да ги модернизираат па секоја година избираат посебна, поинаква декорација или тема. Така, секоја година бираме …

Повеќе »

(ФОТО) Пролет е време за кречење: Погледнете неколку идеи со кои ќе ги освежите вашите соби!

Топлото време е секогаш период кога размислуваме за освежување на домот. И’ имаме желба да внесеме нешто ново. Боите се најчестиот детал кои помогнуваат во тоа ново и свежо, но и оригинално. Погледнете ја нашата галерија и можеби ќе најдете некоја идеја и за вашиот дом.

Повеќе »

(ВИДЕО) Дознајте како бебињата го гледаат светот околу себе си во првите година дена

Децата кога ќе се родат, не гледаат речиси воопшто – разликуваат светло и темно, се’ им е како во магла и гледаат црно-бело. За нивниот вид да се разбистри, и за малку подобро и во боја да го гледаат светот околу себе си, на бебињата им е потребно малку повеќе …

Повеќе »