Tag Archives: бои

(ВИДЕО) СО ПОМОШ НА СПЕЦИЈАЛНИ ОЧИЛА на 22. години прв пат видел бои!

Дечкото кој првпат видел бои на 22-годишна возраст, тоа го сторил со помош на специјални очила, а неговата реакција предизвикала големо внимание на Твитер. The fact that I hardly ever mentioned my want for colorblind glasses and my friends literally went out of their way to get me a pair …

Повеќе »

(ФОТО) Најубави микро станови: За среќа се доволни 30. квадрати

Малите простори можат да се уредат така имагинативно, така што никогаш не би посакале да живеете во поголем стан или куќа. Донесуваме примери за најубаво дизајнирани микро станови. Рита Мелконијан е дизајнер на ентериер која има страст да украсува мали простори, а нејзиниот стил е мешавина од индустриски, модерни и …

Повеќе »

(ФОТО) Како влијаат боите на вашето расположение?

Каде и да погледнете има безброј различни бои со безброј различни нијанси. Природата се погрижила животот околу нас да биде жив и разнобоен. Боите се одлика на различните аспекти на светот, како и на нашата лична историја. Дали знаете? Боите извонредно влијаат врз расположението. Замислете дека се наоѓате во свет …

Повеќе »

Како до совршена спална соба, инспирирана од најдобрите примери на Pinterest

Спалната соба е најприватното катче во домот, место каде што ги полниме „батериите“, место каде што ги сонуваме најубавите соништа, кое го користиме само за нас. И иако ретко некој може да види како изгледа ова катче, дефинитивно заслужува внимание при уредувањето. Спалната соба треба да ги изразува вашите омилени …

Повеќе »

(ВИДЕО) ФЕНОМЕНАЛНИ ТРИКОВИ ЗА УРЕДУВАЊЕ СТАН – Неверојатно што се може да собере во 30. квадрати: Со овие едноставни цаки секој стан ќе изгледа поголем!

Кога сè убаво ќе се стокми, сè што е потребно за живот може да се вклопи во стан од 35. метри квадратни Со овие едночасовн цаки, просторот ќе изгледа попростран. Мајк паметно го искористел секој агол во својот стан и направил целосно функционален простор од само 35. квадратни метри. Основната …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Стилистите ја забележале интересната промена на Меган Маркл во последно време

Британските медиуми забележале интересна промена на Меган Маркл. Наместо живописните бои што ги носеше постојано додека беше дел од британското кралско семејство, сега во јавувањата од нејзиниот дом може да се види во само една боја – бела. Стилистката Сузи Хаслер за Femail рекла дека Меган со белата боја ја …

Повеќе »

(ФОТО) Предимензионите капути се повторно во тренд: Еве како да ги носите како вистински трендсетерки!

Оваа сезона ќе ја одбележат лежерни и удобни парчиња… Поради овие трендови, едвај чекаме да биде поладно и постудено време. Фокусот оваа есен е на сите парчиња што се „комотни“ и големи, а исто така е и со капутите. Дојде време разиграните фустаните и маички да ги замениме со малку …

Повеќе »

(ФОТО) Автомобилските гуми се црни, тоалет хартијата е бела – Знаете ли зошто?

Гумата што се користи при производство на автомобилски гуми е всушност со бела боја, но се додава саѓи за да го продолжи векот на траење бидејќи ова ја зголемува јачината и издржливоста на гумата Фактот дека нашето око гледа повеќе од седум милиони бои може да ни помогне полесно да …

Повеќе »

(ФОТО) Три џемпери кои морате да ги имате оваа сезона: Модните познавачи ја диктираат модата на тенка трикотажа и големи џемпери

Времето на џемперите на Инстаграм го обележува моќниот хаштаг #sweaterweather а во нашите ормани е крајно време за вистинска промена на облеката… Ако сте љубител на неформалниот, касуал стил во облекувањето, сигурно ќе уживате во модата на предимензионираните џемпери: широки раменици, долги ракави, огромни џебови, крупни мустри, задолжителни плетенки. Ако …

Повеќе »