Tag Archives: богатство

Овие хороскопски знаци најмногу ќе се радуваат во април: Ќе имаат неочекуван прилив на пари

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Астролозите најавуваат дека овие знаци од Зодијакот во април едноставно нема да знаат што да прават со парите. И не, не е првоаприлска шега… Лав Почетокот на април носи …

Повеќе »

(ФОТО) ПАРИ ИЛИ ЗДРАВЈЕ: Колку вреди богатството кога на крај сите завршуваме на исто место!

Трката по богатство е дел од нашето секојдневие…Да се има повеќе, да се биде побогат… Ако некој ве праша дали бирате пари или здравје што би избрале… Некој пари, други здравје, се’ зависи од потребите и афинитетите. Но, ниту едни пари на светот не купуваат ЖИВОТ! Смртта и заминувањето од …

Повеќе »

(ФОТО) Судските документи откриле зошто Ким поднела барање за развод од Кание Вест

Откриени се нови детали за разводот на Ким Кардашијан и Кание Вест. Според судските документи, ријалити sвездата ги навела „непомирливите разлики“ како причина за разводот, пренесува Fox. Ким исто така побарала да се укине потрагата по поддршка за сопружниците, било од нејзина страна или од познатиот рапер.   View this …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) КУПИЛ КУЌА ПОЛНА СО ЃУБРЕ А ПОТОА НАИШОЛ НА БОГАТСТВО: Открил ретки монети, накит, скапа облека а за себе задржал само една работа!

Кога купил куќа полна со прашина, кутии и разно ѓубре, Алекс Арчболд од Канада не можел да претпостави дека го направил потегот на својот живот. Имено, Арчболд, кој инаку се занимава со собирање антиквитети, го купил домот на покојната учителка по музика Бет-Џоан Рак. Отпрвин, тој се надевал дека ќе …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Раскалашениот милијардер Мејведер е симбол на ароганција

Пред неколку години, повторно бевме воодушевени кога познатиот спортист потпиша договор вреден десетици милиони долари. Десетиците преминаа во стотици милиони, а досега само четворица успеаа да ја минат магичната бројка од девет нули и да станат милијардери. Еден од нив живее само за да го покаже своето богатство – Флојд …

Повеќе »

Претставниците на овие хороскопски знаци би можеле да се збогатат во 2021.

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… 2020 година не беше добра година за многумина, но, ако се верува на астрологијата, 2021 година би можела да биде многу среќна за некои хороскопски знаци, особено во областа …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СРЕЌНИК – Земјоделец изнајмил земја за работа па нашол БОГАТСТВО!

Еден земјоделец од Индија се збогатил преку ноќ откако пронашол дијамант од 14,9 карати. Лахан Јадав започнал да работи на изнајмено земјиште минатиот месец, за наскоро, во калта, да најде камче вредно околу 65.000 евра. Тој се почестил со мотор, а со парите што ги доби како компензација купии и …

Повеќе »

Три знаци на Зодијакот на кои им е судено да се збогатат

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Наследство или добра деловна идеја – за овие три знаци, судбина е кога-тогаш да добијат големи пари, без многу работа и тортура. Бик Бикот е знак на просперитет и …

Повеќе »

(ФОТО) МИЛИЈАРДЕР ИМ ПОДЕЛИЛ МИЛИОНИ НА ВРАБОТЕНИТЕ: Толку ги усреќил што неговата секретарка се пензионирала на 36. години!

Милијардерот претприемач Метју Молдинг (48) направил едно од најголемите плаќања во историјата на Велика Британија откако скокнале цените на акциите на неговата компанија „The Hut Group“. Молдинг плати неверојатни 933 милиони евра, и се погрижил за своите вработени. Од благодарност, тој минатата година им поделил удел од околу 23. милиони …

Повеќе »