Tag Archives: богатство

(ФОТО) Ќерката на српски претприемач се пофалила со луксузот, се вози во авион и ужива во луксузни вили

ЕМА ЦЕПТЕР, ќерката на српскиот претприемач Филип Цептер и неговата сопруга Мадлене, често на Инстаграм објавува фотографии од нејзините патувања и луксузот во кој ужива. Таа ужива во базени, луксузни вили, ресторани, патувања со авион… Ема позира за Инстаграм во скапи комбинации на облека, а често објавува и фотографии во …

Повеќе »

Секој има свој број за ПАРИ: Научете да го пресметувате и ПРИВЛЕЧЕТЕ БОГАТСТВО!

Велат дека името и датумот на раѓање на секој човек „кодираат“ информации за неговиот живот. Секој од нас доаѓа на Земјата во одреден момент и не ја избира својата судбина случајно. Но, за жал, никој од нас не го знае „шифрата“ што би сугерирала што точно е шифрирано во нашите …

Повеќе »

ЕДНА ОД ГЛАВНИТЕ ТЕМИ – ШАКИРА „ТЕЖИ“ НАД 350. МИЛИОНИ, ПИКЕ НЕ МОЖЕ ДА И ПРИЈДЕ СО БОГАТСТВОТО: Еве колку се проценува неговото богатство, нема да верувате!

Поп ѕвездата Шакира и нејзиниот партнер, фудбалерот Жерар Пике ставија точка на својата дванаесетгодишна врска, а сега многумина шпекулираат кој има повеќе пари од нив двајца. Светските медиуми со денови брмчат за тоа дека Пике наводно ја изневерил пејачката со хостеса, а некои пишуваат дека раскинувањето се случило поради постара …

Повеќе »

(ВИДЕО) Огромното богатство на Џони Деп: Поседува 45. автомобили и 14. куќи, а овој список нема крај…

Неодамна се најде во центарот на медиумското внимание ширум светот, а неговото богатство е лудо големо Судењето меѓу Амбер Херд и Џони Деп го следеше цел свет. Во тој процес, кој траеше долго, Деп успеа да ја докаже својата невиност. Пред четири дена судот донесе пресуда, а многу навивачи пред …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЗАРАБОТИЛА ОКОЛУ 80.000 ДОЛАРИ ОД ПРОДАВАЊЕ НА ТУЃО ЃУБРЕ: Нема да верувате што се има во контејнерите! Ова е нејзиниот најдобар УЛОВ!

Штедливата мајка заработила вистинско мало богатство продавајќи го ѓубрето кое ќе го најде во контејнерите, а ова е нејзината приказна. Тифани Батлер од Тексас проценува дека заработила околу 80.000 долари во претходните две години продавајќи работи што другите ги фрлаат во канта, а потоа ги вади и ги продава. Оваа …

Повеќе »

(ВИДЕО) САМО ШТО СЕ ПОРОДИЛА, А ЦЕЛИОТ СВЕТ ЗБОРУВА ЗА ПАРИТЕ НА НЕЈЗИНИОТ СИН: Детето на Ријана има само седум дена, а веќе е познато дека е МИЛИЈАРДЕР!

Пејачката Ријана и нејзиното момче Асап Роки, минатата недела, поточно во петокот на 13. мај, станаа родители на момче. Според странските медиуми, никој не знаел дека пејачката се породила, а неколку дена подоцна веста излезе во јавност. View this post on Instagram A post shared by @rihsflo Она што сега …

Повеќе »

Овие три хороскопски знаци ќе се „збогатат“ во мај

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Доколку верувате во хороскопот, а припаѓате на еден од овие три знаци, можеби ќе имате финансиска добивка во мај 2022. година. Како што истакнуваат астролозите, Венера на почетокот на …

Повеќе »

(ФОТО) ПОВЕЌЕ НЕ Е БЕКАМ: Се ожени синот на Давид, го зел презимето на сопругата – дали поради ПАРИ?

Синот на Дејвид и Викторија Бекам, Бруклин Бекам и неговата долгогодишна партнерка Никола Пелц го кажаа судбоносното „да“ во Палм Бич, Флорида.Венчавката која наводно чинела неверојатни 3,5 милиони долари била одржана на семејниот имот на господинот Пелц кое вреди 103 милиони долари, Бруклин и Никола потпишале предбрачен договор, но не …

Повеќе »

Овие хороскопски знаци имаат најголеми шанси да станат богати

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… АКО некогаш сте сакале да се збогатите, можеби клучот за вашиот успех или неуспех лежи во вашиот хороскопски знак. Некои луѓе, во зависност од нивниот астролошки знак, полесно се …

Повеќе »