Tag Archives: богато

(ВИДЕО) Браунси полнети со нутела и киндер чоколадо е откритие кое мора да го пробате

ЧОКОЛАДОТО е секогаш добар избор, а љубителите на Нутела и Киндер ќе се заљубат во рецептот за колач од наведените состојки. Добро е познато дека класично брауни можете да подготвите од различни состојки и да дадете нова димензија на нов, но многу вкусен колач, но овој рецепт е најпосебен досега. …

Повеќе »

(ФОТО) КОГА СЕ САКА СЕ МОЖЕ: Истопила 70. килограми – Ова е нејзиниот план на исхрана!

План на исхрана на Нина Мартина со кој истопила 70. килограми „Секој оброк нека ви се базира на три работи: протеини, свежи намирници и здрави масти“, вели Нина Мартина Корбар… Кандидатката во последната сезона на реалното хрватско шоу (РТЛ телевизија),Нина Мартина Корбар (26) во „Живот на вага“ до сега ослабнала …

Повеќе »

(ФОТО) Брза торта која не се пече: Врвен чоколаден десерт а се прави во три потези!

Посластица која се подготвува брзо и едноставно и која морате да ја пробате… Десерт кој не се пече а веќе по составот се гледа дека станува збор за врвен квалитет и неодолив вкус… Потребно е: 1 литар млеко 10 лажици шеќер 3 ќесички пудинг од ванила 300 г млечно чоколадо …

Повеќе »