Tag Archives: богати

Четири работи што треба да ги знаеме за ВИТАМИНОТ Ц: Која е дневната доза за жените, а колку за мажите?

Кога зборуваме за имунитет, повеќето луѓе прво мислат на витамин Ц. Во последно време, ние зборуваме за здравјето повеќе од кога било. Која е всушност ефикасноста на витаминот Ц за нашето здравје? Д-р Меган Мејер, директор за научна комуникација на Меѓународниот совет за информации за храна, зборува за еден од …

Повеќе »

И’ тоа е можно: Казнета со 192.825 евра за брзо возење

Дали овој рецепт треба да се примени и во Македонија? Во Швајцарија, еден милионерка е осудена на парична казна од 192.825 евра за брзо возење. Оваа претприемачка го возеше својот „Ренџ Ровер“ со брзина од 93, километри на час низ мал град во таа земја. Како што објавија неколку швајцарски …

Повеќе »

Астро и пари: На овие хороскопски знаци богатството им е запишано во ѕвездите

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Дали сте меѓу нив? Скорпија За нив не е туѓо да се занимаваат со приватен бизнис, а правилото е дека целта ги оправдува средствата. Тие се вредни, сакаат пари …

Повеќе »

ВАКА МИЛИОНЕРИТЕ ГИ ВОСПИТУВААТ СВОИТЕ ДЕЦА: Строги методи кои од децата прават ментално јаки и самоуверени луѓе!

Совети кои не е лошо да се усвојат Богатите прават скоро сè поинаку од просечната личност. Затоа, воопшто не е чудно што тие имаат различни ставови во врска со родителството и воспитувањето деца. Еве ги методите што ги користат: 1. Научете ги децата да размислуваат за парите на вистински начин …

Повеќе »

СЕ ПРОДЛАБОЧУВААТ РАЗЛИКИТЕ – ВАКЦИНИРАНИТЕ ВО ЗЕЛЕНА ЗОНА: Борбата против ковид-19 добива нова, долго најавувана стратегија во Европската унија!

Пасошот за вакцинираните забрзано станува реалност. По долг отпор и конечен договор на самитот на лидерите на крајот на минатата недела, претседателот на ЕК, Урсула фон дер Лајен, веќе излезе со конкретни датуми. Заклучената Европа брза, затоа, според најавите на шефот на европската извршна моќ, предлогот за овој вид документи ќе …

Повеќе »

(ФОТО) Ковид рај за богатите каде што нема ограничувања

Има место каде и покрај пандемијата, диви и гламурозни забави се случуваат без никакви ограничувања, но тоа место е само за оние со многу пари. Дубаи одби да воведе мерки што би им го расипале однесувањето на богатите, и покрај тоа што се соочуваат со зголемување на случаите на коронавирус. …

Повеќе »

Три знаци на Зодијакот на кои им е судено да се збогатат

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Наследство или добра деловна идеја – за овие три знаци, судбина е кога-тогаш да добијат големи пари, без многу работа и тортура. Бик Бикот е знак на просперитет и …

Повеќе »

Жените родени во овие 4. хороскопски знаци секогаш БОГАТО се мажат!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Ако не се збогатите сами, ќе уживате во луксуз со помош на партнерот… Астролозите направија интересни откритија и успеаја да ги идентификуваат четирите хороскопски знаци под кои се раѓаат …

Повеќе »

Сталожени и интелигентни:Родените во овие хороскопски знаци најчесто стануваат богати и славни!

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Ако се прашувавте дали sвездите имаат врска со можноста да станете богати и славни, одговорот може да биде да. Имено, како што пишува Business Insider, откако ги проучувале графиконите …

Повеќе »