Tag Archives: блокада

(ВИДЕО+ФОТО) Во Москва паднало најмногу снег во осум години – Метеоролог: „Ова е снежен армагедон!“

Снежна бура ја погоди Москва, руската престолнина, која претпладнево доби 56. сантиметри снег, најмногу во скоро осум години, соопштила метеоролошката служба Fobos. До саботата напаѓало 56. сантиметри снег, објави Fobos, додавајќи дека моменталниот рекорд од 60. сантиметри снег од 1956. година може да биде соборен во наредните денови. За нешто …

Повеќе »

Каде луѓето најчесто се заразуваат со корона вирус?

Делови од Европа повторно влегуваат во блокада и многумина се прашуваат: зошто некои места се затворени, додека други остануваат отворени? ДВ ги проверил фактите, обидувајќи се да утврди што е познато за местата на инфекција, а што не е. Нервозата и гневот растат во Германија: угостителите се плашат за својата …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕВОЗМОЖНА БЛОКАДА: Погледнете како се снашол овој возач кој бил блокиран од две грдосии!

Паркирањето се чини е глобален проблем, но во овој случај како да се случило нешто друго… Иако паркингот од другата страна е скоро празен, две „грдосии“ одлучиле да се паркираат покрај еден црвен автомобил и воопшто да не му остават простор, на возачот за влегување… Доаѓа возачот, се вртка наоколу …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ова ретко се гледа: Мотоциклист се онесвестил во текот на возење – но тоа што го направил еден возач ги воодушевил сите!

На еден пат во Кина се случила неверојатна сцена. Мотоциклист за време на возење се онесвестил и застанал среде улица, а за среќа, тоа го забележал возач на еден џип. Тој застанал зад него и го блокирал сообраќајот за да го заштити мотоциклистот од другите возачи. Тука бил се’ додека …

Повеќе »

Некој треба да одговара: МРТ и’ со средства од претплата со голем долг поради кој се заканува исклучување од Евровизија!

Познати се случките кога поради една неплатена сметка за МРТ граѓаните имаа блокирани сметки поради што беа многу лути и гневни. Но, поради информациите од Евровизија сигурно ќе бидат уште полути бидејќи и покрај задолжителното плаќање на претплата, МРТ поради недомаќинското работење на Евровизија и должи годишна чланарина како и …

Повеќе »