Tag Archives: блог

(ФОТО) ЖИВОТОТ Е ЧУДО – ОКСАНА РОДИЛА ПЕТОРКА, А ТОГАШ ЈА НАПУШТИЛ СОПРУГОТ: 5 години подоцна, живее подобро од кога било!

Прочитајте ја приказната за една навистина силна жена До 2015 година, семејството на Оксана Кобелецкај и Сергеј Семенов не се разликувало од милиони други: мајка, татко и ќерка Алиса. Неколку години по раѓањето на нивната најстара ќерка, парот почнак да размислува за проширување на семејството. Кога на ултразвук дознале дека …

Повеќе »

(ФОТО) Трагичен крај на инфлуенсерка која се борела со анорексија

Инфлуенсерка која се борела со анорексија починала од срцев удар на 24-годишна возраст. Хоси Марија редовно пишуваше за својата борба со злобно нарушување во исхраната, на Инстаграм, со намера да привлече внимание на сите проблеми што ги носи анорексијата. Германката Хоси Марија почина откако требало да замине на годишен одмор, …

Повеќе »

(ФОТО) Солените мафини на Fantasia се новиот хит меѓу македонските кулинарски блогерки

Смеса за солени мафини – производот што ги воодушеви вештите и помалку вештите домаќинки Сузана Марјановиќ е горда кулинарка која стои зад блогот Бибер и Ванила и редовно им се посветува на оние рецепти што се навистина изводливи, се прават со достапни намирници и не бараат вештини на италијански шеф …

Повеќе »