Tag Archives: блискост

(ВИДЕО) ЈА ЛАЖИРАЛ СОПСТВЕНАТА СМРТ ЗА ДА ДОЗНАЕ КОЈ ОД НЕГОВИТЕ РОДНИНИ ЌЕ ДОЈДЕ НА ПОГРЕБ: Тоа што го приредил, СЕМЕЈСТВОТО ќе го памети до крајот на животот!

Дејвид Бартен (45) сакал да знае кој ќе дојде на неговиот погреб, но сакал и да ги „научи“ своите роднини повеќе да го ценат, па решил да ја лажира сопствената смрт. Овој драстичен и бизарен потег на овој човек шокирал многумина, а ова се деталите. Бартен, познат на ТикТок како …

Повеќе »

(ВИДЕО) АВАНТУРИСТИ – ОД КОГА ДЕВОЈКА МИ СПИЕ СО ДРУГИ МАЖИ, ПРОЦВЕТАВ: „Тоа не го сметам за ИЗМАМА, а еве како тоа се одрази на нашата врска“

Мет (36) и дозволил на својата девојка Зои (31) да спие со други мажи додека е на работа и не смета дека тоа е изневерување. Мет се забавувал со Зои само неколку месеци кога и предложил да спие со други мажи, и додека барањето би предизвикало тензија во повеќето врски, …

Повеќе »

(ФОТО) ДЕНЕС МНОГУ СЕ САКААТ – Боно открил дека има полубрат кој не го познавал со години: „Татко ми тоа го чувал во тајност!“

Легендарниот фронтмен на групата U2 Bono открил дека има полубрат за кој дознал дури години подоцна, а кој татко му го добил со друга жена. Во интервју за BBC Radio 4 Desert Island Discs споделил повеќе детали. „Имам уште еден брат, кого го сакам и обожавам, а за кого не …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СЕ’ ЗА ОДНОСОТ НА СНААТА И СВЕКРВАТА: После 24. години од смртта на принцезата Дајана откриено колку била блиска со кралицата Елизабета

Дури ни 24. години по смртта на принцезата од Велс, не се познати сите детали од нејзиниот живот, а една од големите енигми бил односот помеѓу снаата и нејзината свекрва, британската кралица Елизабета. Пред 24. години, на последниот ден од август 1997. година, саканата принцеза од Велс, Лејди Дајана, го …

Повеќе »

(ФОТО) Смрт во семејството на Меган Маркл: Жали што последен пат не му рекла дека го сака!

Чичкото на Меган Маркл, Мајк Маркл почина по долго и тешко боледување. Во изјава за „The Sun,“, неименуван извор тврди дека 82-годишникот починал по борбата со Паркинсоновата болест. Истите медиуми објавиле дека Мајк никогаш не се сретнал со принцот Хари и се надевал дека ќе има можност, но рекол дека …

Повеќе »

(ФОТО) Бил подготвен да го даде својот живот за братот: Тој е еден од најомилените холивудски глумци, а неговиот живот крие ГОЛЕМА ТАГА!

Еден од најголемите холивудски актери, бил подготвен својот живот да го даде за животот на братот Ештон Качер е дефинитивно еден од омилените актери на денешницата, и иако не сака да зборува за неговиот приватен живот, малку е познато дека има брат близнак, кој страда од церебрална парализа. Мајкл е …

Повеќе »

(ФОТО) Откриено што принцот Филип и пишувал на принцезата Ди во писмата – „Само глупав човек би ја напуштил Дијана за Камила“!

Принцот Филип јавно го осуди својот син принцот Чарлс кога реши да ја напушти принцезата Дајана поради Камила, а еден од кралските дописници Ричард Кеј за „Дејли мејл“ открил уште неколку непознати детали од врската на Филип и Дијана. Дијана наводно им се доверила на своите пријатели во една прилика …

Повеќе »

Овие хороскопски знаци не можат да им одолеат на оние родени во знакот на Терезија

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… СПОРЕД астролозите, некои знаци се едноставно попривлечни од другите. Еве ги знаците кои најмногу ги привлекуваат луѓето родени во знакот на Терезија. Овен Терезиите и Овните прават одличен пар. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СЛАТКО – Бебињата близначки се галат додека спијат: Снимка која никого не остава рамнодушен!

Повеќето близнаци се најдобри пријатели. Тие, додека растат, споделуваат скоро сè. Но, нивната врска започнува пред раѓањето. Замислете само колку утеха имаат кога имаат некој друг во утробата на мајката додека растат и се развиваат.1` Неодамна се објавени снимки од малечки близначки за да се докаже врската што ја споделуваат …

Повеќе »