Tag Archives: благослов

(ВИДЕО) „Забременив на 48. и повторно на 49. Сега имам две мали деца и постојано сум уморна“

Мајката на две мали деца, сега во своите 50-ти, сподели видео на TikTok во кое објаснува колку е среќна што го родила првото дете на 48., а второто на 49., и рекла дека тоа го смета за нејзин благослов. @emmoments I need chat friends! Seriously. To keep me awake! #babiestiktok …

Повеќе »

(ФОТО) „РОЛИНГ СТОУНСИ“ ДОНЕЛЕ ЕДНОГЛАСНА ОДЛУКА: „На Чарли Вотс ќе му оддадеме почит на посебен начин – тој би го сакал тоа!“

„Ролинг Стоунси“ планираат да му оддадат почит на починатиот тапанар Чарли Вотс на турнејата следниот месец. Групата е многу тажна поради смртта на 80-годишниот Чарли, но тие велат дека би сакале да ја продолжат својата американска турнеја. Мик Џегер (78), Кит Ричардс (77) и Рони Вуд (74) ја продолжуваат турнејата …

Повеќе »

(ФОТО) Родила 16. деца и вели дека нема намера да застане – се додека повеќе нема да може!

Џени и нејзиниот сопруг Реј Бонел од Квинсленд, Австралија имаат огромно семејство. Родители се на девет синови и седум ќерки, на возраст од шест до 31. година. Но, најголемото семејство во Австралија признава дека се’уште нема доволно деца. Џени на Инстаграм и Јутјуб споделува увид во нејзиниот бурен живот и …

Повеќе »

Џеј Ло има благослов од бившата на Афлек? Откриено што рекла Џенифер Гарнер!

Поранешната сопруга на Бен Афлек, Џенифер Гарнер, дала зелено светло заповторната врска на Бен со поранешната свршеница Џенифер Лопез. „Џеј Ло има одобрување од Џенифер“, изјавил извор близок на актерката за US Weekly. „Џеј Ло смета дека Џенифер Гарнер е прекрасна личност и одлична мајка“. Инаку, 49-годишната Гарнер и една …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ГОЛЕМО СРЕЌНО СЕМЕЈСТВО – Има 16. деца: „Сопругот ме убеди, јас во почетокот воопшто не сакав деца!“

Вкупно била бремена 23. пати, но некои бремености завршиле со спонтан абортус. Кога почнале да добиваат деца мислеле дека ќе запрат на четири, но еднопставно чувство за проширување на семејството им се допаднало… Џени Бонел и нејзиниот сопруг Реј имаат 16. деца и се најголемото семејство во Австралија. Оваа 51-годишна …

Повеќе »

(ВИДЕО) Средба која „кине душа“: Џенифер Лопез поради НЕА не можела да ги запре солзите!

Големи ѕвезди се многу слаби на фановите кои се болни, особено кога станува збор за децата… Џенифер Лопез, е позната по своите хумани дела и обожава да ги изненади своите фанови. На крајот од минатата година тој посетила болно девојче, чија желба била да се сретне со поп иконата. Познатата …

Повеќе »

(ФОТО) АКО МОЖАТ МАЖИТЕ МОЖЕ И ТАА – Мадона (62) си тера по свое: Објавила фотографија со дечкото (26) и го поделила Инстаграм!

62-годишната Мадона американскиот Ден на благодарноста го поминала со своето момче, танчерот Ахламалик Вилијамс (26). Мадона објавила фотографии на кои седи во скутот на момчето, со црн превез на лицето. Фотографијата, секако, доби 200.000 лајкови, но и бројни коментари, меѓу кои не сите се залагаат за тоа дека тоа момче …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕВИНО И ИСКРЕНО: Свештеник кренал рака да го благослови девојчето а поради нејзиниот потег снимката станала хит на интернет!

ДЕЦАТА се невини и енергични, а тоа води кон создавање спомени на кои нивните родители секогаш можат да гледаат наназад со насмевка на лицето. При едно такво дело на невиност, девојче облечено во бел фустан со маска на лицето му дало „високи пет“ на свештеникот откако тој ја благословил, а …

Повеќе »

(ВИДЕО) Благослов од небо, ама буквално:Тексашки „Топ ган свештеник“

Римокатоличкиот архиепископ Густаво Гарсија-Силер (63) одлучил на необичен начин да им даде благослов на граѓаните на Сан Антонио, Тексас. Тој благословил од авионот, но го најавил и претстојното отворање на црквата… Тоа е птица, тоа е авион, ама не, тоа е архиепископот горе во воздухот! Во мал жолт авион, тој …

Повеќе »