Tag Archives: бизнис

(ВИДЕО) СТРАШНО – ШОКАНТНА ИСПОВЕД НА БИВШ РОБ ЖРТВА НА НАЈГОЛЕМАТА БАНДА НА ШВЕРЦЕРИ СО ЛУЃЕ: Му ветиле работа и добра плата а го злоставувале полошо од животни!

Миецлав е еден од Полјаците кој беше жртва на денешното ропство, привлечен од приказната за добра работа и заработка во Велика Британија. Овој несреќен човек ја раскажал својата приказна за БиБиСи затоа што сакал да објасни дека „во 21 век луѓето можат да се искористат за пари, третирани како животни“ …

Повеќе »

(ФОТО) Се појавила без градник и ја загреала атмосферата!

Американската ѕвезда Ријана на претставувањето на последната колекција од својот моден бренд „Fenty” се појавила во тесен розов фустан и без градник.  Убавата пејачка го привлекла вниманието и сите погледи биле вперени кон неа, поточно во „жешката“ комбинација во која и се оцртувале брадавиците. Ријана неодамна водоушевила со фотографиите за …

Повеќе »

(ФОТО) Хакери и „ја умреле“ ќерката на Сузана Манчиќ!

Иако оваа година во животот на Сузана Манчиќ почнала обоена со светли тонови, за жал, втората половина ја одбележале малери поради кои познатата водителка секојдневно има стресови. Да потсетиме, водителката во почетокот на летото се омажила за Симеон Оцомокис, после што продолжиле да уживаат во медениот месец, но потоа работите …

Повеќе »

Во подготовка се два филма за спасувањето на децата од пештерата во Тајланд: Хуманоста заборавена, сега е време за пари!

Приказната за ослободувањето на 12. момчиња и нивниот тренер кои подолгу од две недели поминаа заробени во потопената пештера во Тајван и храбриот спасувач кој го даде живот одамна е херојски и хуманистички еп на глобално ниво. Време е да стане бизнис. Иако нема ништо погрешно во екранизација на ваков …

Повеќе »